Třída 1.A začala školní rok a svou další životní etapu trochu netradičně. Po prvotním seznámení, nepříjemném Covid testování a úvodních informacích se všichni odebrali k autobusu a vyrazili jsme směr Malá Morávka, kam jsme si v krásném prostředí a příjemném hotelu Brans jeli užít tři bezva strávené dny. Ostych velmi rychle opadl a všechny aktivity, kterými nás paní učitelka Zina Dvořáková doslova zasypala, jsme všichni zvládli s přehledem a bez větších problémů. Počasí nám přálo, takže jsme se po prvním dnu stráveném převážně ve vnitřních prostorech mohli následující den pořádně provětrat na sluníčku a čerstvém vzduchu, kde nás čekaly další zábavné aktivity. Třetí den dopoledne, po poslední aktivitě, jsme se sbalili a smutní, že už je konec, odjeli domů.

Adaptační kurz splnil určitě svůj účel. Studenti i třídní učitelka se zbavili počátečního ostychu, blíže se seznámili, našli si své nové „kamarády do lavice“ a zahlceni dojmy a zážitky z „adapťáku“ a plní očekávání, co přinesou budoucí čtyři roky, se mohli tentokrát již naostro vrátit do školních lavic a začít se věnovat povinnostem.

Už teď se těšíme na další „třídní akci“. 😊

Adriana Kohutová, třídní učitelka 1.A

Věřím, že podobné vzpomínky a pocity si z adaptačních kurzů odvezly i další dvě třídy – céčko a béčko. Cílem třídenních „výjezdů“ do Malé Morávky je především se seznámit, poznat, nastavit si komunikační pravidla, v bezpečném prostředí si vyzkoušet týmovou práci, a to vše díky řízeným aktivitám i společně trávenému „volnému“ času. Velké díky patří jak všem prvňákům, jejich třídním i pomocníkům z řad studentů 3. ročníku.

Zina Dvořáková