Každoročně zavítá do naší školy prof. Ing. Marian Marschalko, Ph.D. z Katedry geologického inženýrství VŠB v Ostravě. Ve čtvrtek 18. ledna prezentoval studentům třetího ročníku vysokoškolské studium cestovního ruchu s neobvyklým zaměřením. Poutavý vypravěč, vášnivý cestovatel a nadšenec pro objevování přírody je důkazem toho, že cestování dnes není jen o historických památkách, odlišných kulturách či gastronomických zážitcích. Také příroda se stává lákavou destinací turistického poznání ruku v ruce s ochranou jejího vzácného bohatství. Právě studium geovědního a montánního turismu připravuje studenty na jejich budoucí práci se skupinou turistů v horách, národních parcích, jeskyních, pralesech, na pouštích, ledovcích i v dalších přírodních lokalitách.

Ellen Páclová