Dne 17. 10. 2023  se na domově mládeže uskutečnil turnaj ve střelbě ze vzduchové pušky. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 studentů z různých ročníků. Celý turnaj probíhal ve sportovním duchu fair play, kdy jednotliví studenti stříleli v leže ze vzduchové pušky na terč ve vzdálenosti 10 metrů. Každý soutěžící měl k dispozici 6 nábojů. Během této soutěže byly k vidění pěkné výkony, někdy i s nádechem profesionální střelby.

Vítězem se stal  Denis Chasák, a to výkonem 58 bodů z celkových možných 60 bodů. Na paty mu dýchala Julie Šimčáková a skvěle jim sekundovala Anastázie Kudělková.

Odměnou všem účastníkům bylo v sychravém podzimním počasí opékaní buřtů na ohni a teplý čaj. Tuto odměnu všichni s radostí přijali. Poděkování patří všem účastníkům za příjemné strávené sportovní odpoledne a vychovatelům domova mládeže – Borisovi a Kamile – a školníkovi Jirkovi, kteří mi byli pravou rukou při organizaci této soutěže.

Tomáš Mosler, vedoucí vychovatel