Podzim je plný barev všude kolem nás. Stačí se podívat na dozrávající plody. Právě toto období nabízí širokou škálu šťavnatého ovoce a chutné zeleniny, mezi nimi také dýně.

Dne 12. 10. 2023  se na domově mládeže konal první ročník soutěže „O nejkrásnější dýni“.  Turnaje se zúčastnili studenti naší školy, kteří jsou na domově ubytování. Soutěžilo se v tříčlenných týmech a akce nadchla tři týmy děvčat z prvního ročníku.

V každé z dýni byl vidět nezaměnitelný rukopis jejích autorů a také radost, se kterou byly vyráběny. Vybrat nejhezčí dýni bylo velmi obtížné. Porota hodnotila originalitu, technickou náročnost a celkový dojem.

Obdivovali jsme dýni  s názvem Mike Wazowski, jejímiž autorkami jsou Karolína Bošáková, Lujza Candráková a Kristýna Janečková. Na pomyslné druhé příčce se umístila dýně Babi coco autorského týmu Alex Kusová, Žaneta Koupilová a Tereza Nguyen. Nejvyšší ocenění si odnesly Anastázie Kudělková, Tereza Langerová a Klára Paliderová za dýni Hello „ween“ kitty. Dle poroty se vítězem stali úplně všichni, kteří se zapojili. A pro všechny výherce byly připraveny diplomy a odměny.

Tomáš Mosler, vedoucí vychovatel