Dne 14. 9. si 18 studentů z druhého a třetího ročníku sbalilo stan, spacák a teplé oblečení a vydalo se na Erasmus do Rumunska pod stan. Tématem letošního Erasmu byla „zelená budoucnost“. Studenti měli za úkol vytvořit ze zeleniny, ovoce, bylinek nebo kořenů jiný produkt, např. čaje, krémy, pomazánky.  Potkali jsme zde další studenty z Rumunska a Maďarska.

Erasmus nebyl jenom o tvoření produktů. Třetí den se šlo na výšlap do hor a na 10 km procházku po okolí, kde studenti narazili na mloky. Sedmý den se jelo na výlet do městečka Fagaras, kde navštívili místní pevnost, následoval přejezd do města Alba Julia, kde taktéž navštívili místní pevnost a místní obchodní centrum.

Myslím, že letošní Erasmus v Rumunsku  se vydařil a někteří na něj budou dlouho vzpomínat.

Klára Mikettová