Nejen naši studenti se vzdělávají, ale také učitelé… A tak jsme se v pátek 26. dubna všechny tři španělštinářky vydaly vlakem do Prahy na seminář určený učitelům španělštiny. Přibraly jsme s sebou i španělštinářku z krnovského gymplu. Nejdříve jsme se prošly po „Václaváku“ a daly si dobrou kávičku a zákusek, ať nám to hezky myslí, a pak jsme se metrem přepravily na jedno z místních gymnázií. Tam se nás sešla pěkná „mezinárodní sbírka“ učitelů španělštiny (mimo jiné např. z Mexika, Argentiny, Španělska nebo Chile) dychtivých po naučení se něčeho nového, čím zpestřit hodiny našim studentům. Irene Arroyo z vydavatelství SGEL nám představila novinky z jejich materiálů a učebnic a pověděla nám, jaké hry je vhodné použít ve výuce. José David Álvarez z jazykové agentury Dice nám zase ukázal, jak do výuky implementovat divadlo a vhodně do něj zapojit všechny studenty.

Natěšené a plné dojmů jsme nastoupily do vlaku ČD, kde jsme se chvíli po rozjezdu dozvěděly, že pojedeme jinou trasou kvůli poruše na trakčním vedení. Jupí… zpoždění. Ale stihly jsme být doma ještě před půlnocí a určitě se nenecháme touto malou nepříjemností odradit od nějakého dalšího semináře.

Adriana Kohutová