Po dvou letech konečně mohla proběhnout známá mezinárodní matematická soutěž Matematický klokan. Z  prvního ročníku se přihlásilo 7 studentů  a soutěžili v kategorii Junior. V kategorii Student (pro 3. a 4. ročníky)  si letos započítali 3 studenti.

V pondělí 21. března se naši odvážní matematici sešli ve třídě 1.A a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů. Během 75 minut museli vyřešit 24 náročných úloh.

V mladší juniorské kategorii 1. místo obsadil Samuel Indrák z 1.C s 63 body. Na druhém místě v této kategorii se umístila Adriana Kovářová z 1.A s 56 body. Nejlepší v kategorii Student byl Tomáš Řoutil z 3.A. Jako druhá skončila Anna Lerachová také z této třídy. Všichni účastníci soutěže dostali osvědčení o účasti.

Všem klokanům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

Jiří Švéda