Pozvali jsme do školy naše absolventy, kteří studentům 4. ročníku představili svou cestu po střední škole. Všichni tři pozvaní maturovali v roce 2001 ve třídě pana učitele Jiřího Švédy a vystudovali obor Pozemní doprava. Každý potom ale šel jiným směrem.

Pan Jiří Poláček dal studentům 3 dobré rady – učte se angličtinu, udělejte si vysokou školu a snažte se myslet jinak, než ostatní. Jeho příběh byl velmi zajímavý, od vysoké školy jsme se dostali do Ruska, do Indie a zpět k novým moderním projektům tady u nás. Druhou přednášející byla Lucie Skříšovská, absolventka žilinské university, která pracovala na ostravském letišti jako dispečerka a pár let žila v Hongkongu. Přiblížila studentům pracovní možnosti na letištích, vysvětlila náplň jednotlivých pracovních pozic a nastínila možnou budoucnost letecké dopravy. Nakonec vystoupil s představením pracovních příležitostí v železniční dopravě Marian Čarnecký. Vyjmenoval celou řadu ekonomických pozic, které jsou pro fungování železnice nepostradatelné a ve kterých by mohli pracovat i naši absolventi. Studenty seznámil také se svojí cestou k současné práci ve firmě EP Cargo, od spedičních firem přes pobyt na Novém Zélandu až po pracovní umístění v maďarské Budapešti.

Snad se nám někdy v budoucnu podaří přivést do školy další absolventy.

Erika Tichá