Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Ve středu 17. dubna 2019 proběhl 11. ročník soutěže Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Oblíbená soutěž podnikatelských záměrů studentů středních škol proběhla v konferenční místnosti kostelecké hasičárny. Akci pořádala tradičně naše škola ve spolupráci s Městským úřadem Krnov. Cílem soutěže je dát prostor mladým lidem a jejich podnikatelským nápadům, které mohou obohatit nabídku na trhu. 
Devět studentů obhajovalo před porotou své potenciální podnikání. Se studenty diskutovala čtyřčlenná porota ve složení: Ing. Kamila Zapletalová, účetní a daňová poradkyně, Lenka Harentinová, majitelka firmy 1. jinačí s.r.o., Bc. Zuzana Pavlusová, referentka pro cestovní ruch a zahraniční vztahy na MÚ v Krnově a Veronika Veličková, zástupkyně CA Invia v Krnově.
Mezi podnikatelskými nápady se prezentovala např. cestovní kancelář se zaměřením na vodácké sporty, cykloturistiku, pivní turistiku či jógové studio. Porota udělila zvláštní cenu Viktoru Dosedlovi, studentovi 4. ročníku Managementu v dopravě za odvážný nápad  provozování heliportů pro soukromé vrtulníky. Třetí místo si vybojovala Sabina Alexis Zoubková,  studentka 4. ročníku Střední školy cestovního ruchu v Pardubicích díky svému nápadu vegetariánské kavárny. Druhou příčku získal  student 4. ročníku Managementu v dopravě Nicolas Szotkowski, zaujal nápadem originálního gravírování golfových holí. Vítězem soutěže se stal Filip Franek, student 4. ročníku Managementu v dopravě. Velmi podrobně a reálně představil porotě provozování airsoftové arény ve Vendryni. Oceněná trojice mladých mužů je úspěchem a nejlepší reklamou SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově.

Opět se potvrdilo, že studenti přemýšlejí o budoucím profesním životě, hledají své uplatnění a snaží se zúročit  nápady a  nasbírané teoretické vědomosti.

Ing. Ellen Páclová

 

 

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice