Lyžařské výcvikové zájezdy

Lyžařský kurz od 4. 2. do 9. 2. 2018

Tohoto kurzu se zúčastnili studenti vyšších ročníků naší školy a proběhl jako každoročně v lyžařském areálu Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem. Kromě družstev snowboardistů a lyžařů byly součástí výcviku také instruktorské kurzy. V letošním roce je absolvovalo sedm studentů na lyžích a tři na snowboardu. Jejich výsledky u praktických i teoretických zkoušek byly velmi dobré a všem se úspěšně podařilo získat průkaz „Instruktor lyžování“ a „Instruktor snowboardingu“. Předvedené dovednosti i teoretické znalosti našich nových instruktorů jsou zárukou, že budou schopni spolehlivě naučit své svěřence v lyžařských školách základům těchto zimních sportů.
Čekaly nás vynikající sněhové podmínky, a proto si myslíme, že všichni účastníci kurzu se nejen zdokonalili ve svých dovednostech, ale také si upevnili své zdraví. Věříme, že stále se vylepšující lyžařský areál Paprsek i v dalších letech přiláká ještě větší počet našich studentů.

Lyžařský kurz od 18. 2. do 23. 2. 2018

Výcvik proběhl stejně jako náš první kurz v lyžařském středisku Paprsek. Účastnili se jej studenti našich prvních ročníků a počet snowboardistů a lyžařů byl vyrovnaný. Přestože jsme na snowboardu měli poměrně velký počet začátečníků, již druhý den výcviku byla většina z nich schopna zdolat celý svah bez pádu. Protože také v tomto týdnu jsme měli výborné sněhové podmínky, také pokročilí lyžaři a snowboardisté značně zlepšili své dovednosti.

Věříme, že všichni absolventi kurzu budou mít zájem své dovednosti rozvíjet i v dalších letech.

Mgr. L.Velčovská
učitelka TV

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice