Pečujeme o své zdraví

Nejen finanční gramotnost je nutnou součástí vzdělávání mladých lidí, aby obstáli ve svém budoucím profesním i osobním životě. Stále častěji se mluví také o zdravotní gramotnosti. Dnes není problém  najít potřebné informace, důležitý je postoj a zodpovědnost, kterou neseme za péči o své zdraví. Každý rok navštěvují naši školu členky neziskové organizace ONKO NIKÉ v Krnově, která sdružuje pacientky po prodělaném zhoubném onemocnění prsu. Ve středu 14. února 2018 předávaly studentům a studentkám své zkušenosti s rakovinou a její léčbou dvě členky sdružení. Cílem jejich návštěvy byla zejména důležitost prevence už v mladém věku. Neformální diskuze a vtipné  video o metodách samovyšetřování prsů podpořily zájem studentů o vážné téma. Věříme, že  tato zdravotní osvěta bude mladým lidem ku prospěchu.

Ing. Ellen Páclová

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice