Soutěž Mladý průvodce Ostrava 2018

Ani letos jsme nevynechali účast v soutěži „Mladý průvodce“ na Střední škole společného stravování v Ostravě Hrabůvce. Studentky druhého ročníku Daniela Galařová a Karolína Pavelková prezentovaly svůj projekt před porotou  ve čtvrtek 25. ledna 2018. Téma letošního ročníku znělo „Temná místa Evropy“. Úkolem soutěžní dvojice bylo vytvořit reálný pětidenní zájezd a zvládnout vědomostní test z oblasti zeměpisu cestovního ruchu. „Dark“ turismus je současný trend cestování, který se zaměřuje  na poznávání  míst spojených se smrtí, tajemnem a záhadami.
Děvčata si záměrně vybrala jako svou cílovou destinaci méně známé Rumunsko a to se jim vyplatilo. Do programu zájezdu zařadily mimo jiné hrad Bran spojený s postavou hraběte Drákuly, nejkrásnější důl světa Salina Turda, Veselý hřbitov v Sapantě nebo strašidelný les v blízkosti města Kluže. Precizní zpracování, reálnost zájezdu i profesionální prezentaci ocenila odborná porota vysokým počtem bodů.
Soutěže se zúčastnilo třináct týmů z České republiky i Slovenska a děvčatům pouze o jeden bod uniklo třetí místo. Přesto sklidily veliký obdiv a pochvalu nejen od poroty, ale i od ostatních soutěžících. Náročná soutěž byla pro děvčata obrovskou životní zkušeností a zároveň skvělou reprezentací naší školy. Děkujeme!

Ing. Ellen Páclová

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice