Praha 2017 – Letiště, výcvikové centrum a ŘLP

Konec října byl ve znamení exkurzí. Tentokrát v Praze.
V pondělí 23. 10. jsme navštívili Czech Aviation Training Center. Prohlédli jsme si letecké simulátory pro letadla Airbus či Boeing, viděli jsme jednotlivé části výcvikového střediska pro stewardy a stewardky a prohlídku zakončili simulací ohně na palubě a nouzového skluzu z letadla.
Druhou část dne jsme strávili na Letišti Václava Havla v Praze–Ruzyni, kde jsme povinně prošli bezpečnostní kontrolou a poté projeli letištním autobusem všechna důležitá místa na letišti. Asi nejvíce nás zaujalo přistání letadla  Airbus A380 a pak pohled na letadla při tankování paliva nebo vykládce zavazadel. U hasičů jsme se naopak seznámili s prací letištního hasiče a nakonec jsme si prohlédli prostor pro nákladní dopravu a údržbu letadel.
V úterý 24. 10. jsme za velmi přísných bezpečnostních podmínek navštívili budovu Řízení letového provozu v Jenči u Prahy. I zde jsme absolvovali přednášku o náplni práce zaměstnanců na jednotlivých pracovních pozicích. Poté jsme si vyzkoušeli simulátory, které slouží k řízení letadel nad územím ČR. Viděli jsme stanoviště APP i ACC (sál plný lidí a monitorů), kde jednotliví dispečeři letového provozu řídí letadla ve vzdušném prostoru nad naším územím a v blízkosti letišť. Na konci prohlídky jsme byli seznámeni s možností dalšího studia a s pracovními příležitostmi v této organizaci.
Abychom měli i jiný pohled na Prahu než pracovní a studijní, navštívili jsme úžasné představení o Karlu Hašlerovi v Divadle na Vinohradech s Petrem Rychlým v hlavní roli, prohlédli jsme si nejznámější pražské památky, počínaje Pražským hradem, Malou Stranou, Karlovým mostem, Staroměstským orlojem a konče starým židovským hřbitovem.

Všechny dny byly opravdu naplněné poznáním a zábavou.

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice