Soutěž z letecké dopravy

V polovině března proběhl na naší škole 3. ročník soutěže všeobecných znalostí z oblasti letecké dopravy. Přihlásilo se na ni celkem 30 studentů všech ročníků oboru Management v dopravě.
Soutěž probíhala dvoukolově formou klasických testů. V prvním kole se soutěžilo ve třídách v jednotlivých ročnících. Obtížnost otázek byla rovněž odstupňována po ročnících. Studenti byli testováni  jak ze znalosti učiva (Letecký provoz, Aerodynamika, Stavba letadel a letecké motory, historie letectví, Meteorologie a navigace), tak ze všeobecného přehledu o vývoji letecké dopravy v současnosti u nás i ve světě. Několik otázek bylo rovněž věnováno astronomii.
Do druhého kola postoupili tři nejúspěšnější z každé třídy. Tam byli studenti již rozděleni na dvě kategorie – mladší (1. a 2. ročník) a starší (3. a 4.ročník). V obou kategoriích byl vyhlášen vítěž a 2. a 3. místo. Pro oba vítěze je připraven vyhlídkový let ve spolupráci s výcvikovým střediskem pilotů Let´s Fly v Mošnově. Studenti, kteří obsadili 2. a 3. místo, se mohou těšit na knihu s leteckou tématikou dle vlastního výběru.

Všichni zúčastnění si v soutěži vedli skvěle. Nejlepších výsledků potom dosáhli tito studenti:

 

Za nižší ročníky:
1. místo – David Mušálek (1.B)
2. místo – Veronika Marečková (2.C)
3. místo – Linda De Roecková (2.C)

Za vyšší ročníky:
1. místo – David Uvíra (3.C)
2. místo – Klára Pešatová (3.C)
3. místo – Kateřina Lichá (4.B)

Gratulujeme a těšíme se na další ročník!

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice