Ročník 2018/2019

Noční maraton v psaní na klávesnici

Opět je tu další „nocovka“ v psaní na klávesnici – tradiční rozloučení třeťáků s předmětem Písemná komunikace. Využili jsme blížící se velikonoční volno a přidali jsme k němu pohodově strávenou noc při klávesnici s myšlenkou překonat sebe samé. Třicet třeťáků se sešlo večer 16. 4. ve škole, aby ve družstvech soutěžili v desetiminutových opisech.

Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Ve středu 17. dubna 2019 proběhl 11. ročník soutěže Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Akci pořádala tradičně naše škola ve spolupráci s Městským úřadem Krnov. Cílem soutěže je dát prostor mladým lidem a jejich podnikatelským nápadům, které mohou obohatit nabídku na trhu.

Okresní přebor Poháru Josefa Masopusta v kopané

Dne 16. 4. 2019 se konal okresní přebor Poháru Josefa Masopusta v kopané chlapců. Soutěž proběhla na umělé travnaté ploše v Bruntále a organizátorem byla SPŠ a OA Bruntál. Tohoto finále se zúčastnila čtyři družstva škol našeho okresu a hrálo se systémem každý s každým.

Krajské kolo Olympiády v jazyce španělském

Ve čtvrtek 28. března proběhlo v Ostravě krajské kolo Olympiády v jazyce španělském.

Matematický klokan 2019

Letos jsme celosvětově známou soutěž Matematický klokan zorganizovali v úterý 26. března. Ráno se naši odvážní matematici sešli v učebně IT2 a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů. V letošním roce o soutěž nebyl moc velký zájem, ale nakonec se přihlásilo 5 studentů z  1. a 2. ročníků.

Jazykové olympiády

Ve dnech 18. a 19. března proběhla v Ostravě krajská kola jazykových olympiád. V pondělí v ruštině a v úterý v jazyce německém.
V obou případech jsme měli na soutěži své zástupce, v obou případech to byli shodou okolností mladí muži (JR - Jakub Šorm z 2. B, JN - Jan Jirásko  z 2. A).

Okresní přebor středních škol v alpském lyžování a snowboardingu

Ve čtvrtek 14. března proběhla po dlouhých letech soutěž v alpském lyžování. Naše škola se těchto závodů zúčastnila ve své historii poprvé.

Sudoku

Ve čtvrtek 21. února se v Opavě konal 7. ročník regionální soutěže v sudoku. Naši školu reprezentovaly dva týmy – Offside a A-team – složené ze studentů 3. B.

Účetní tým 2019

V pondělí 18. února 2019 se 2 týmy našich studentů zúčastnily celorepublikové středoškolské soutěže Účetní tým 2019. Soutěž pořádaná SVŠE Znojmo se konala v Praze v budově Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů a našeho „moravského“ kola se zúčastnilo celkem 20 týmů převážně z obchodních akademií na Moravě a ve Slezsku.

Olympiáda z jazyka německého

V lednu letošního roku se konalo školní kolo jazykové soutěže v němčině. Studenti měli za úkol porozumět náročnému poslechu a prezentovat jednu spolkovou zemi.

Seiten

Subscribe to Ročník 2018/2019