Ročník 2018/2019

Účetní tým 2019

V pondělí 18. února 2019 se 2 týmy našich studentů zúčastnily celorepublikové středoškolské soutěže Účetní tým 2019. Soutěž pořádaná SVŠE Znojmo se konala v Praze v budově Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů a našeho „moravského“ kola se zúčastnilo celkem 20 týmů převážně z obchodních akademií na Moravě a ve Slezsku.

Olympiáda z jazyka německého

V lednu letošního roku se konalo školní kolo jazykové soutěže v němčině. Studenti měli za úkol porozumět náročnému poslechu a prezentovat jednu spolkovou zemi.

Krajská soutěž ve šplhu

V letošním roce se děvčatům naší školy opět podařilo probojovat do krajského finále ve šplhu. Soutěž probíhala dne 13. 2. 2019 ve Frýdku – Místku a organizovala ji SŠ řemesel.

Dramawettbewerb

Slezská univerzita v Opavě uspořádala opět po roce soutěž v dramatizaci německých textů. Studenti 1. ročníku se pokusili o sobě vlastní interpretaci ironického rozhovoru. Zvládli nejen kvalitní konkurenci z celého Moravskoslezského kraje, ale i trému z vystoupení před komisí složenou z rodilých mluvčích, kteří vyučují němčinu vysokoškolské studenty.

Soutěže PROFI GO 2019 v Brně

Také letos jsme se zapojili do soutěží určených  mladým  lidem se zájmem o práci v cestovním ruchu, zejména studentům středních a vyšších odborných škol. Jejich cílem je pomoci uplatnit se v oblasti cestovního ruchu. Probíhaly jako doprovodný program veletrhů cestovního ruchu GO a REGION TOUR v Brně v pátek 18. ledna 2019.

Dvojnásobný úspěch na soutěži Mladý průvodce

10. ročník soutěže Mladý průvodce se konal v Ostravě ve čtvrtek 18. ledna 2019. Tato mezinárodní soutěž určená středním školám se zaměřením na cestovní ruch má za cíl hledat a podporovat mladé talenty v oboru cestovního ruchu Téma letošního jubilejního ročníku znělo “100 let československé historie“.

Okresní přebor dívek a chlapců ve šplhu

Soutěž proběhla v úterý 4. 12. 2018 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov. Závodily základní i střední školy okresu Bruntál, každou z nich reprezentovalo čtyřčlenné družstvo. Tři nejlepší byli započítáni do výsledků v soutěži družstev. Každý závodník šplhá celkem třikrát a započítávají se dva nejlepší výkony.

Florbal dívek

V pátek 30. listopadu se zúčastnily dívky naší školy florbalového turnaje na Gymnáziu v Krnově v rámci středoškolských her bruntálského okresu. Soutěže se zúčastnily čtyři družstva krnovských středních škol. Kromě naší školy se do soutěže přihlásila děvčata pedagogické a zdravotní školy a dvě družstva pořádajícího Gymnázia Krnov.

Best in English

Naše škola se letos poprvé zapojila do prestižní mezinárodní soutěže v anglickém jazyce pořádané pod názvem „Best in English“. Loni se této soutěže zúčastnilo 17 162 studentů z 750 škol z 29 zemí světa.

Pišqworky 2018

V pátek 23. listopadu se na krnovském gymnáziu konal 11. ročník oblastního turnaje v pIšQworkách. Čtrnáct týmů z Krnova a okolí se sešlo ve 4 skupináchaby mezi sebou našly ty nejlepší pIšQworkáře, kteří postupují do krajského turnaje. Do play-off postoupilo pouze 8  nejlepších týmů, z každé skupiny vždy první dva.

Seiten

Subscribe to Ročník 2018/2019