Ročník 2017/2018

Celostátní soutěž z účetnictví MDD Znojmo

Už po dvanácté se letos ve Znojmě konalo „neoficiální mistrovství České republiky v účetnictví“, celostátní soutěž Má dáti dal. Tohoto ročníku se účastnilo celkem 90 studentů ze 45 středních škol, tu naši reprezentovaly Eva Glogarová a Kateřina Lichá ze 4. C.

Podnikatelské nápady zaujaly porotu

Líheň budoucích podnikatelů. I tak by se dala nazvat soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor, kterou už podesáté pořádala naše škola ve spolupráci s Městským úřadem v Krnově. Ve středu 18. dubna 2018 v konferenční místnosti hasičárny v Krnově Kostelci obhajovali studenti středních škol před odbornou porotou své podnikatelské záměry.

Maraton v psaní na klávesnici

Letošní rozloučení třeťáků s předmětem Písemná komunikace připadlo opět na předvelikonoční období. Téměř třicítka se jich sešla 27. března večer, aby celou noc psali na klávesnici desetiminutové opisy, a to v pětičlenných družstvech. Večer po sedmé hodině jsme začali a ráno před sedmou skončili.

Matematický klokan 2018

Také letos se studenti  naší školy přihlásili do známé matematické soutěže Matematický klokan. Sedm studentů bylo z  1. ročníku, takže soutěžili v kategorii Junior. V kategorii Student (pro 3. a 4. ročníky)  si letos započítalo 5 studentů. V pátek 16. března ráno se naši odvážní matematici sešli ve třídě 1.A a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem této soutěže byla SPgŠ a SZŠ Krnov a uskutečnila se v pondělí 7. 3. 2018. V letošním roce se opět, jako v posledních letech, soutěže zúčastnila čtyři velmi silná a vzácně vyrovnaná družstva. Byla to, kromě našich, také děvčata Gymnázia Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov a Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál. Hrálo se systémem každý s každým, na dva vítězné sety, každý set se hrál pouze do 15 bodů.

Akce Domova mládeže

Ve středu 17. ledna 2018 proběhla soutěž pod názvem „ Hádej, kdo jsem?“, které se zúčastnilo šest děvčat a tři hoši z prvního ročníku. Jejich úkolem bylo, dle indicií a iniciál jména, uhodnout osobnost města Krnova, herce, zpěváka, malíře, vynálezce, sportovce a historickou postavu.

Soutěž Mladý průvodce Ostrava 2018

Ani letos jsme nevynechali účast v soutěži „Mladý průvodce“ na Střední škole společného stravování v Ostravě Hrabůvce. Studentky druhého ročníku Daniela Galařová a Karolína Pavelková prezentovaly svůj projekt před porotou  ve čtvrtek 25. ledna 2018.

Trojnásobný úspěch na veletrzích cestovního ruchu v Brně

Rok 2018 začal pro naši školu velice příznivě. Na veletrzích cestovního ruchu GO a REGION TOUR v Brně, které se konaly ve dnech 18. – 21. 1.2018, vybojovali naši studenti ve třech náročných celostátních soutěžích nejvyšší ocenění.

Olympiády v cizích jazycích

Začátkem ledna proběhly školní kola olympiád v jazyce německém a ruském.

Soutěž pro žáky ZŠ

Vědomostní soutěž v anglickém jazyce pro žáky ZŠ.

1. cena - sada učebnic pro AJ a druhý cizí jazyk
2. cena - sada učebnic pro AJ