Ostatní akce školy

XVII. školní a stužkovací ples

Je již tradicí naší školy, že na podzim každého kalendářního roku se koná školní ples, který je zároveň plesem stužkovacím. Letošní ples se konal v sobotu 24. listopadu 2018 ve Slezském domově v Krnově.

Akce DM

Ve středu 26. října 2018 jsme uskutečnili na Domově mládeže zábavné odpoledne k zahájení nového školního roku.

Podzimní prohlídka Krnova pro děti

Už po několikáté naši studenti  provázeli městem  děti základní školy. Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se dvě třetí třídy 2. základní školy v doprovodu mladých průvodců dozvěděly zajímavé informace z historie Krnova.

I Ty můžeš podnikat

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se ve spolupráci s nezávislým a svobodným spolkem podnikatelů konal na naší škole seminář z programu Můžeš podnikat. Před studenty 4. ročníků se postavili dva podnikatelé z Moravskoslezského kraje, pan Michal Ondra (firma MiOn Investment, s .r. o.)  a pan Roman Šmiřák (firma RainFallows).

Exkurze na letišti v Brně

Studenti prvních ročníků SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově se dne 8. 10. zúčastnili exkurze na letišti Brno Tuřany. Zde si mohli prohlédnout nejen odletovou i příletovou halu a její vybavení, ale museli také projít bezpečnostní kontrolou a seznámit se s odbavovacím systémem a dalšími pracemi na letišti.

Adaptační kurzy 2018

Nový školní rok začal pro třídu 1. A  3. 9. 2018 rovnou adaptačním kurzem.  Další týden v pondělí vyrazila na „adapťák“ 1. B  a ve středu je vystřídala třída 1. C. Každá třída „prváků“ absolvovala 2,5 dne v příjemném prostředí Horského hotelu Brans v Malé Morávce.

Studentské projekty v letecké dopravě

Letos na jaře se na naší škole uskutečnil projektový den oboru Management v dopravě. Projekt spočíval v tom, že si přihlášení studenti zvolili jedno z témat týkajících se současnosti letecké dopravy (např. konkurenční boj firem Boeing a Airbus, či vývoj letišť), udělali v této oblasti průzkum a následně si připravili přednášku doprovázenou prezentací.

Slavnostní rozloučení s maturanty 2018

V pondělí 4. června 2018 se naši úspěšní maturanti dočkali slavnostního předávání maturitního vysvědčení, a získali tak dekret „zkoušky z dospělosti“. V Koncertní síni sv. Ducha za doprovodu varhan a přítomnosti učitelů a nejbližší rodiny slavnostně zakončili své čtyřleté studium. Zazněla slova bilancování, poděkování i přání do budoucna.

Erasmus+ Project Crucial Conversations

Ve dnech 18. až 26. dubna jsme se společně s Karolinou Pavelkovou a Simonou Nárovcovou zúčastnily svého prvního Erasmus+ projektu v Rumunsku, v městečku Baile Tusnad. Tam jsme se seznámily se skvělými lidmi z Estonska, Litvy, Portugalska, Slovenska a Polska. Celý projekt byl založen na komunikaci v anglickém jazyce, schopnosti zapojit se do kolektivních her a možnosti poznávat nové přátele.

Po stopách Leopolda Bauera v Krnově

V úterý 15. května 2018 byla oficiálně zahájena turistická sezóna v Krnově. Letos si připomínáme osmdesát let od úmrtí významného krnovského architekta Leopolda Baeura, proto se téma komentované prohlídky neslo v duchu jeho odkazu. Pravidelnou akci připravuje každý rok SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově ve spolupráci s TIC v Krnově.

Seiten

Subscribe to Ostatní akce školy