Soutěže PROFI GO 2019 v Brně

Také letos jsme se zapojili do soutěží určených  mladým  lidem se zájmem o práci v cestovním ruchu, zejména studentům středních a vyšších odborných škol. Jejich cílem je pomoci uplatnit se v oblasti cestovního ruchu. Probíhaly jako doprovodný program veletrhů cestovního ruchu GO a REGION TOUR v Brně v pátek 18. ledna 2019.

V rámci 10. ročníku soutěže PROFI GO – TURISTICKÝ PRODUKT prezentoval  před porotou odborníků  svůj vytvořený zájezd tříčlenný tým naší školy ve složení Veronika Kukolová, Monika Zuzaňáková a Kristýna Durnová. Cílem soutěže je hledat nápady a nová návštěvnická místa pro turisty. Děvčata se letos rozhodla pro téma temné turistiky. Jejich vytvořený 3denní zájezd „Tajemství severní Moravy“ obsahoval v programu  místa spojená s čarodějnickými procesy, vojenskou historií, vězeňstvím i podzemím. Originální námět, podrobné zpracování  i profesionální prezentaci porota ocenila prvním místem. Ceny předané z rukou zástupců AČCK, Czech Tourismu, Klastru CR, Asociace průvodců  ČR a dalších byly velikým úspěchem pro naši školu.

Soutěž PROFI GO má dokonce už 25letou tradici. Naši školu reprezentovaly studentky

4. ročníku Diana Billichová a Tereza Neckářová. Letošního ročníku se zúčastnilo

28 soutěžících ze SOŠ z Uherského Hradiště, Rožnova pod Radhoštěm, Znojma, Opavy a Krnova.

Soutěž se skládá ze tří kol:  1. kolo je písemný test všeobecných znalostí z oblasti zeměpisu, historie, kultury, sportu a cestovního ruchu. 2. kolo videotest s pamětihodnostmi z celého světa a také z České republiky. Prvních dvou kol se zúčastnili všichni soutěžící. Do 3. kola postoupilo 13 soutěžících. Poslední částí soutěže byl 2minutový ústní rozhovor ve zvoleném světovém jazyce na téma ,, Role průvodce turistické skupiny hlavním městem České republiky ‘‘. Všemi koly prošla úspěšně Diana Billichová. Ukázala, že nejen anglický jazyk je její silnou stránkou, ale také, že se dokáže zhostit role turistického průvodce. Porota ocenila její výkon bronzovou příčkou.

Děkujeme všem soutěžícím za pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.

Ing. Ellen Páclová, Mgr. Gabriela Víchová

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice