Erasmus - In Mehadia

Ve dnech 5. – 16. 9. 2018 jsme se zúčastnili projektu Erasmus+ v Rumunsku ve městě Mehadia. Celý pobyt jsme si opravdu užili. Našli jsme si nové kamarády a máme mnoho úžasných zážitků. První den jsme se seznamovali s lidmi z ostatních zemí, učili se jejich jména a hráli jsme hry. Téma našeho projektu bylo „Mind your budget“, takže se většina dalších aktivit týkala převážně osobních financí. Většinou nám byla jednotlivá podtémata podávána zábavným způsobem, formou řešení různých úkolů v náhodných týmech. Naučili jsme se šetřit peníze, zjistili jsme, jak výhodné může být například spoření. Problematikou nás vedli skvělí vedoucí, kterým nedělalo problém vysvětlit cokoliv znovu. Ukázali nám hodně triků týkajících se peněz a spořivosti.
Zhruba v polovině pobytu jsme si udělali celodenní výlet do města Orsova. Program nabízel tříhodinovou plavbu lodí, kterou jsme se dostali až za hranice Srbska. Po vylodění jsme byli opět rozděleni do skupin, dostali jsme pracovní list s úkoly a také téměř tříhodinový rozchod po městě. Na konci výletu jsme měli sraz u autobusu a zamířili jsme zpět do našeho areálu na večeři. Cesta nebyla dlouhá, trvala zhruba třicet minut.
Další dny už nám utíkaly rychle a čím dál víc jsme si uvědomovali, že čas naší „dovolené“ se nám krátí. Nikomu se nechtělo domů, jelikož jsme věděli, že se budeme muset rozloučit s našimi novými kamarády a také moc hodnými vedoucími.
 
„Erasmus+ je úžasná věc. Jestli máte možnost, jeďte! ;)“ Kateřina Vítková
„Erasmus+ si nemůžu vynachválit, už teď mi chybí.“ Michaela Štamberská
„Bez zaváhání bych jela znovu.“  Jana Zábojníková
 
 

 

Kategorie: 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice