Fotbal chlapců

V úterý 25. září 2018 proběhlo okresní kolo ve fotbale chlapců. Organizace a pořádání tohoto turnaje se ujala naše škola. Turnaj se odehrál v areálu sportovního klubu Sokol Chomýž. Letošního ročníku se zúčastnily 4 střední školy z Krnova, vedle naší školy to byla pedagogická škola, automobilní škola a gymnázium. Družstva se utkala ve vzájemných zápasech.
Naši chlapci se utkali v prvním zápase s chlapci pedagogické školy a od samého začátku měli nad soupeřem značnou převahu. Vycházeli ze zajištěné obrany a vyráželi do rychlých protiútoků a svého soupeře přehráli 3:0.

Do druhého zápasu nastupovali s respektem, neboť soupeřem jim byli hoši z automobilky, kteří byli favoritem celého turnaje. Po celý zápas drželi se soupeřem krok, zápas byl vyrovnaný a až v samotném závěru jsme inkasovali branku. Škoda jen, že chlapci nevyužili šance ke vstřelení gólů, které jim soupeř nabídl.

Do posledního zápasu proti gymnazistům nastupovali s odhodláním tohoto soupeře porazit a poprvé si vybojovat postup do okresního finále. Hra byla na obou stranách vyrovnaná, hoši se brzy ujali vedení v zápase, ale chybami v obraně dali šanci soupeři k vyrovnání. V utkání měli hoši spoustu šancí na skórování, ale jen některé využili a nakonec se obě družstva rozešla remízou. I tak to chlapcům stačilo na historický postup do okresního finále společně s hochy automobilní školy.

Všem našim chlapcům blahopřejeme.

Školu reprezentovali:
Breuer Tomáš – 3. C
Psotka Ondřej, Bušos Daniel – 2. A
Čihánek Vojtěch, Kvasnica Michal – 2. C
Mayer Lukáš, Iliadis Nikolas – 3. B
Pětroš Ondřej – 3. A
Choma Jakub – 2. B
Uhrin Daniel – 4. C
Hon Jakub, Menzel Dominik – 1. A

Děkujeme také Štěpánu Bajgerovi a Ondřeji Kopišovi za pomoc při organizaci turnaje.

Mgr. Lukášová Naďa, Mgr. Velčovská Libuše