Erasmus+ projekt Initiate your career

Rumunsko. Pláž. Moře. Nové zážitky. Nová přátelství. Plno legrace. Ano, těchto pár slov dokonale vystihuje náš devítidenní pobyt v rumunském přímořském městě Costinesti. Projekt pořádaný Evropskou unií nám měl pomoci nebát se v budoucnu najít si práci nebo začít rovnou podnikat.
Díky prezentacím v anglickém jazyce jsme se zdokonalili v konverzaci a v „public speaking“. Přesvědčili jsme se o tom, jak je důležité opustit svoji „comfort zone“, „find our passion“, „sell ourselves as a product“… pokud chceme v budoucnu uspět. A hlavně nebát se neznámých věcí a přijímat nové výzvy!
V bohatém programu nechyběla ani návštěva města Constanta, která byla spojena s několika úkoly: získání informací o rumunském trhu práce, o míře nezaměstnanosti a nejžádanějších pracovních pozicích u zaměstnavatelů.

Dále jsme měli možnost vyzkoušet si pracovní pohovor v anglickém jazyce a zahrát si tak role různých uchazečů o práci, což byla zajímavá zkušenost a také velká zábava. Vypracovat si vlastní životopis pro nás, studenty SOŠ DCR, nebyl žádný problém.
Během projektu jsme ochutnávali zdejší jídla a užívali si pohledu na vlny Černého moře v červnu. Ceníme si toho, že jsme se opálili, protože voda byla příliš studená.
Nasbírali jsme mnoho zkušeností, které nám nikdo nevezme, navázali nová přátelství se studenty z pěti různých zemí (Slovenska, Maďarska, Rumunska, Řecka a Bulharska), zlepšili si angličtinu, zažili nějaký ten adrenalin a zahráli si nespočet her – „energizerů“. Poznali jsme různé pohledy na svět.

„Pro mě byl tento projekt velkým zážitkem a úplně něčím novým. Projekty tohoto typu všem moc doporučuji, a i když vás to někdy nebude úplně bavit, vždy je tam ta jiskra, pro kterou se znovu nadchnete a nakonec si uvědomíte, že přes první reptání se přece jen chcete vrátit zpátky.“

Jolana Borská, 3.C

Kategorie: