Innovation Camp Praha

I tento rok se náš tým zúčastnil unikátní soutěže Innovation Camp, která se konala 26. února 2018 v Praze. Zúčastnily se staré i nové tváře, z naší školy to byli studenti Markéta Šupáková, Dagmar Mrázková, Martin Glubiš, Matěj Šlosárek a Matěj Sekanina. Díky naší účasti na projektu SIR společnosti JA Czech (www.jacr.cz), jsme byli pozváni na tuto jedinečnou akci znovu.
Měli jsme zde příležitost spolupracovat s profesionály z penzijní a pojišťovací společnosti NN a vyzkoušet si práci v týmech, sestavených ze studentů z různých škol, a společně vymyslet produkt sociálního podnikání – letošní téma znělo „Jak rozvíjet vztahy mezi prarodiči a jejich vnoučaty“.

Po uvítání a představení akce jsme byli rozděleni do 15 týmů po dvou až pěti členech. Ke každému týmu byl přiřazen jeden mentor z firmy NN, který nás seznámil se soutěžním zadáním a lehce nás navigoval v řešení daného problému. Museli jsme najít originální nápad, propracovat návrh jeho realizace, včetně forem financování, a na závěr svůj koncept obhájit před odbornou porotou složenou ze zaměstnanců NN a JA Czech.
Každý tým přišel s unikátním řešením (od stolních her, přes aplikace, adoptivní babičky či školní komunitní centra až po kavárny), vyzkoušeli jsme si práci v týmech, komunikaci a spolupráci s neznámými lidmi, posílili své vůdčí schopnosti a rozvinuli své prezentační dovednosti. Všichni jsme se odhodlali prezentovat svůj nápad, také jsme museli odpovídat na otázky porotců a obhájit realizovatelnost a inovativnost nápadů. Nejúspěšnější z nás byl Matěj Sekanina, který se svým týmem „Sami a spolu“ obsadil 3. místo.

Tuto úžasnou akci jsme si vážně užili, jsou to pro nás cenné zkušenosti a nové zážitky. Každý z nás se do akcí pouští s nadšením, a to i v době prázdnin, a tak doufáme, že příští rok zde bude více nových studentů z naší školy.

M. Glubiš (3.A)

 

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice