Beseda o vysokoškolském studiu v Anglii

Vždy je příjemné, když nás ve škole navštíví naši absolventi v roli „přednášejících“ a podělí se s našimi současnými studenty o své zkušenosti ze studia, praxe či cest po světě.
V úterý 30. ledna si Drahuška „Dee“ Máchová připravila pro třeťáky a čtvrťáky, kteří uvažují o vysokoškolském studiu v Anglii, prezentaci s názvem „Jak si udržet stres a vyhnout se úspěchu“. Název zaujal a zcela opačně odrážel její pocity z více než roční zkušenosti ze studia dějin a učitelství. Z Dee totiž přímo sršela spokojenost a uvolněnost, zářila úsměvy.
Pozornost posluchačů si dokázala svým nadšením udržet téměř 90 minut. Vlastními zkušenostmi a zážitky okořenila základní informace o agenturách, které pomohou zájemcům s výběrem školy i oboru, o podmínkách pro přijetí, o státní půjčce na studium, o stylu výuku, možnostech ubytování či pracovních příležitostech.
Myslím, že všichni byli nadšeni z britského vysokoškolského způsobu výuky, který je založen na samostatném zpracovávání informací z různých zdrojů, na argumentaci, diskuzi, vysvětlování a podkládání vlastních názorů fakty. Dee popisovala své studium jako nestresující, své učitele jako pomáhající a vstřícné.
Jistě se jí podařilo zbavit naše studenty obav z jazykové bariéry či studia v angličtině. Že atmosféra besedy byla inspirující, dokládá fakt, že pro studium v Anglii se rozhodla téměř desítka studentů.

Všem držím palce, aby byli v Anglii (anebo kdekoli jinde) nadšení a spokojení.