Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz

Den otevřených dveří - So 18. 1. 2020 - 9:00 - 12:00 - budova Revoluční 92
Přípravný kurz z matematiky

Na babetě do Gruzie

Mikulášská nadílka měla letos u nás ve škole netradiční podobu. Se zážitky z neobvyklého cestování se s námi přišel podělit mladý cestovatel Filip Tomášek, 23letý student Vysoké školy báňské v Ostravě.

Online soutěže v anglickém jazyce Best in English

V pátek 29. 11. 2019 se konal už 9. ročník online soutěže v anglickém jazyce Best in English. Této soutěže se účastní školy z celé Evropy a je stále více oblíbená.

Adventní Wroclaw 2019

Kde jsem se zastavili? Ostrov Tumski, Stary rynek, Plac Solny, Ratusz, galerie Stare jatki, targowisko, domki Jaś i Małgosia, …

Okresní kolo ve florbalu dívek

V úterý 3. prosince proběhlo okresní kolo ve florbale dívek. Soutěž se uskutečnila v tělocvičně krnovského gymnázia za účasti družstev gymnázia, pedagogické a zdravotnické školy a našich děvčat.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem letošní soutěže byla SPgŠ a SZŠ Krnov a uskutečnila se ve čtvrtek 28. 11. 2019. V letošním roce se soutěže zúčastnila čtyři velmi silná a vzácně vyrovnaná družstva.

Pišqworky 2019

V pátek 15. listopadu se na Gymnáziu v Krnově pořádal 12. ročník již tradičního oblastního turnaje v pIšQworkách. Soutěžící byli z krnovských středních škol a také se zúčastnila jedna základní škola z Města Albrechtic. Letos se přihlásilo pouze 7 týmů, takže byla vytvořena pouze jedna skupinaProto si každý tým zahrál se všemi soupeři. Nejlepší pIšQworkáři pak postoupili do krajského turnaje.

Podzimní Praha

Studenti 3.B přijali nabídku našeho absolventa Michala Kříže navštívit marketingovou agenturu Brain One, ve které pracuje. Ve dvou dnech jsme tak stihli prohlídku historické Prahy, divadelní představení v Divadle Na Fidlovačce, užili jsme si ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu Don Giovanni a absolvovali jsme velmi zajímavý marketingový workshop.

Kategorie:

Basketbal dívek

Den po úspěšné reprezentaci v basketbale chlapců se uskutečnila také stejná soutěž v kategorii dívek. Bohužel zájem o tuto hru je poněkud nižší, tak i počet družstev, který se sešel, tomuto stavu odpovídal.

Basketbal chlapců

V úterý 12. listopadu proběhlo okresní kolo v basketbale chlapců. Za účasti pěti škol bruntálského okresu, SOŠ DCR Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, Gymnázia Krnov, Gymnázia Bruntál a SPŠ a OA Bruntál, svedli naši hoši napínavé souboje, zejména s krnovskými školami. V prvním zápase nastoupili proti favorizovanému družstvu krnovského gymnázia a boj to byl opravdu napínavý.

Budapešť

Každoročně jezdíme se studenty na několik zahraničních zájezdů. Letos jsme se rozhodli vyjet za hranice i se zaměstnanci. Volba padla na město na Dunaji – Budapešť. Využili jsme příznivého počasí o víkendu 26.  až 28. října a vydali se na jih.

Seiten

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS