Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz
tel. 554 613 075, mobil 608 713 223
Bankovní účet - 144509092 / 5500

Military vs Civilian Aircraft Presentation

On December 7, John Fellows, a retired Marine Corps pilot from California, gave a very interesting presentation about military and civilian aircraft to our Third Year Transport students.

Soutěž pro žáky ZŠ

Vědomostní soutěž v anglickém jazyce pro žáky ZŠ.

1. cena - sada učebnic pro AJ a druhý cizí jazyk
2. cena - sada učebnic pro AJ
3. cena - sada učebnic pro druhý cizí jazyk

Kontakt: veverkova@sos-dcr.cz

Vítězná PROFI GO 2018

24. ročník soutěže PROFI GO 2018 se uskutečnil 27. 11. 2017 na výstavišti v Brně. Tato soutěž je organizována společností EfektMediA ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno.

Z Itálie "na skok" do Madridu

Cestovatelský elán projevila skupina studentů naší školy ve dnech 23. – 26. listopadu 2017 během zájezdu po Evropě. Ve čtyřech dnech jsme navštívili italská města Bergamo, Milán a španělský Madrid. Levné letenky z Ostravy do Bergama a z Bergama do Madridu byly výzvou, kterou jsme patřičně využili. Adventní čas a kouzlo přicházejících Vánoc přitom znásobily naše dojmy.

Zkoušky z obchodní korespondence a psaní na klávesnici

V úterý 21. 11. se patnáct studentů třetího ročníku rozhodlo složit zkoušku z obchodní korespondence. Jejich úkolem bylo v průběhu 90 minut odpovědět na e-mail obchodního partnera, nebo oslovit obchodní partnera podle pokynů svého nadřízeného a k písemnosti přiložit tabulku, kterou vytvoří z informací z internetu nebo jim je zadá nadřízený.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem byla v letošním roce SPgŠ a SZŠ Krnov a soutěž se uskutečnila v pondělí 20. 11. 2017. Tak jako v předchozích dvou letech se soutěže zúčastnila čtyři velmi silná a vzácně vyrovnaná družstva. Byla to, kromě našich, také děvčata Gymnázia Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov a Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál. Hrálo se systémem každý s každým, na dva vítězné sety, set se však hrál pouze do 15 bodů. Viděli jsme tedy šest velmi vyrovnaných utkání.

Tak trochu jiné vyučování

K Mezinárodnímu dni studentstva dostali prvňáci neobvyklý dárek – ve čtvrtek 16. 11. byla jejich výuka organizována netradičně. Při příchodu do školy si vylosovali kartičku s písmenem a číslem a podle losu se rozdělili do tří skupin. Větší skupina absolvovala přednášku o první pomoci s panem Janem Vojčíkem.

The Student Times 3

Je tady nové číslo našeho studentského časopisu v anglickém jazyce. Tak hurá do toho...

Tradiční basketbalové klání děvčat

Letošní kolo (8. listopad 2017) okrskového turnaje středních škol v basketbale pořádala krnovská Střední odborná škola pedagogická a zdravotní.
Účast středních škol byla letos nižší. Naše Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu poskládala tým pěti děvčat, z nichž se pouze dvě v současnosti věnuji basketbalu aktivně.

Pišqworky 2017

V pátek 10. listopadu se na Gymnáziu v Krnově uskutečnil již 10. ročník oblastního turnaje v pIšQworkách. Devatenáct týmů z Krnova a okolí se sešlo ve 4 skupináchaby mezi sebou našli ty nejlepší pIšQworkáře.
Studenti se snažili co nejvíce zapojit své mozkové závity. Některé duely byly velice napínavé a dlouhé, jiné zase otázkou pěti minut. Hráčům nešlo jen o vítězství a ceny, ale hlavně o zábavu.

Seiten

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS