Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz
tel. 554 613 075, mobil 608 713 223
Bankovní účet - 144509092 / 5500

Getoutofyourcomfortzone

Ve dnech 17. - 26. června 2018 se uskutečnil projekt Erasmus+ v Rumunsku v městečku Balan. Já, Ena, Terezka a Anet jsme se ho s nadšením zúčastnily. Projekt vyžadoval schopnost komunikovat v anglickém jazyce, nebát se vystupování na veřejnosti. Spolu s námi zde byly týmy z Estonska, Polska, Litvy, Portugalska, Rumunska a Slovenska.

Studentské projekty v letecké dopravě

Letos na jaře se na naší škole uskutečnil projektový den oboru Management v dopravě. Projekt spočíval v tom, že si přihlášení studenti zvolili jedno z témat týkajících se současnosti letecké dopravy (např. konkurenční boj firem Boeing a Airbus, či vývoj letišť), udělali v této oblasti průzkum a následně si připravili přednášku doprovázenou prezentací.

Erasmus+ projekt Initiate your career

Rumunsko. Pláž. Moře. Nové zážitky. Nová přátelství. Plno legrace. Ano, těchto pár slov dokonale vystihuje náš devítidenní pobyt v rumunském přímořském městě Costinesti. Projekt pořádaný Evropskou unií nám měl pomoci nebát se v budoucnu najít si práci nebo začít rovnou podnikat.

Slavnostní rozloučení s maturanty 2018

V pondělí 4. června 2018 se naši úspěšní maturanti dočkali slavnostního předávání maturitního vysvědčení, a získali tak dekret „zkoušky z dospělosti“. V Koncertní síni sv. Ducha za doprovodu varhan a přítomnosti učitelů a nejbližší rodiny slavnostně zakončili své čtyřleté studium. Zazněla slova bilancování, poděkování i přání do budoucna.

Alpské toulky Schladming-Dachstein 2018

Dne 29. 05. 2018 jsme vyrazili na další zájezd, tentokrát pokořit horskou oblast Rakouských Alp. Do horského městečka Schladming jsme dorazili v odpoledních hodinách a dali jsme si rozchod, abychom nasáli čistý alpský vzduch a atmosféru největší rakouské lyžařské oblasti Ski Amadé.  K večeru jsme dojeli do místa ubytování vesničky Pruggern, kde nás přivítal zástupce CK JEKA.

Erasmus+ Project Crucial Conversations

Ve dnech 18. až 26. dubna jsme se společně s Karolinou Pavelkovou a Simonou Nárovcovou zúčastnily svého prvního Erasmus+ projektu v Rumunsku, v městečku Baile Tusnad. Tam jsme se seznámily se skvělými lidmi z Estonska, Litvy, Portugalska, Slovenska a Polska. Celý projekt byl založen na komunikaci v anglickém jazyce, schopnosti zapojit se do kolektivních her a možnosti poznávat nové přátele.

Po stopách Leopolda Bauera v Krnově

V úterý 15. května 2018 byla oficiálně zahájena turistická sezóna v Krnově. Letos si připomínáme osmdesát let od úmrtí významného krnovského architekta Leopolda Baeura, proto se téma komentované prohlídky neslo v duchu jeho odkazu. Pravidelnou akci připravuje každý rok SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově ve spolupráci s TIC v Krnově.

Celostátní soutěž z účetnictví MDD Znojmo

Už po dvanácté se letos ve Znojmě konalo „neoficiální mistrovství České republiky v účetnictví“, celostátní soutěž Má dáti dal. Tohoto ročníku se účastnilo celkem 90 studentů ze 45 středních škol, tu naši reprezentovaly Eva Glogarová a Kateřina Lichá ze 4. C.

Projektové dny

Na dny, kdy na naší škole probíhají přijímací zkoušky, jsme se letos rozhodli připravit pro naše studenty netradiční projekty – literární den, ekoden a interaktivní Krnov.

Simulace zasedání krajského zastupitelstva

Letošní školní rok je nabitý politickými událostmi, a to nejen v celorepublikovém měřítku. Naši studenti letos v poměrně velké skupině absolvovali maraton setkání a simulací jednání NATO a OSN v rámci prestižního Pražského studentského summitu, zrealizovali Studentské prezidentské volby pod záštitnou organizace Jeden svět na školách, důstojně zorganizovali studentskou stávku „Vyjdi ven“. Do těchto aktivit spojených se zájmem o politiku a občanské aktivity zapadá i soutěž, kterou zorganizovali pro středoškoláky Mladí demokraté – simulace jednání Krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Seiten

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS