Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz
tel. 554 613 075, mobil 608 713 223
Bankovní účet - 144509092 / 5500

Okresní přebor dívek a chlapců ve šplhu

Soutěž proběhla v úterý 4. 12. 2018 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov. Závodily základní i střední školy okresu Bruntál, každou z nich reprezentovalo čtyřčlenné družstvo. Tři nejlepší byli započítáni do výsledků v soutěži družstev. Každý závodník šplhá celkem třikrát a započítávají se dva nejlepší výkony.

XVII. školní a stužkovací ples

Je již tradicí naší školy, že na podzim každého kalendářního roku se koná školní ples, který je zároveň plesem stužkovacím. Letošní ples se konal v sobotu 24. listopadu 2018 ve Slezském domově v Krnově.

Dva světy - výstava Alfonse Muchy v Brně

V rámci předmětu dějiny kultury jsme dne 27. 11. 2018 se studentkami 3. a 4. ročníku navštívily na brněnském výstavišti unikátní výstavu nazvanou Alfons Mucha: Dva světy.

Kategorie:

Florbal dívek

V pátek 30. listopadu se zúčastnily dívky naší školy florbalového turnaje na Gymnáziu v Krnově v rámci středoškolských her bruntálského okresu. Soutěže se zúčastnily čtyři družstva krnovských středních škol. Kromě naší školy se do soutěže přihlásila děvčata pedagogické a zdravotní školy a dvě družstva pořádajícího Gymnázia Krnov.

Best in English

Naše škola se letos poprvé zapojila do prestižní mezinárodní soutěže v anglickém jazyce pořádané pod názvem „Best in English“. Loni se této soutěže zúčastnilo 17 162 studentů z 750 škol z 29 zemí světa.

Erasmus - In Mehadia

Ve dnech 5. – 16. 9. 2018 jsme se zúčastnili projektu Erasmus+ v Rumunsku ve městě Mehadia. Celý pobyt jsme si opravdu užili. Našli jsme si nové kamarády a máme mnoho úžasných zážitků. První den jsme se seznamovali s lidmi z ostatních zemí, učili se jejich jména a hráli jsme hry.

Pišqworky 2018

V pátek 23. listopadu se na krnovském gymnáziu konal 11. ročník oblastního turnaje v pIšQworkách. Čtrnáct týmů z Krnova a okolí se sešlo ve 4 skupináchaby mezi sebou našly ty nejlepší pIšQworkáře, kteří postupují do krajského turnaje. Do play-off postoupilo pouze 8  nejlepších týmů, z každé skupiny vždy první dva.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem této soutěže byla SPgŠ a SZŠ Krnov a uskutečnila se ve středu 21. 11. 2018. V letošním roce se opět, jako v posledních letech, soutěže zúčastnilo pět velmi silných a vzácně vyrovnaných družstev. Byla to, kromě našich, také děvčata Gymnázia Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál a Gymnázia Rýmařov.

Erasmus+ Nonformal sports

Naši studenti, Aneta Harazimová, Klára Bělavová, Klára Černá, Lucie Bendíková, Michaela Balajová, Nikol Kolářová, Tereza Bezecná, Tereza Neckařová, Tereza Straková a Tomáš Král, se zúčastnili programu Erasmus +, který probíhal od 23. září do 5. října 2018. Tento Erasmus nebyl jen tak obyčejný, byl zaměřený na Nonformal sports.

Akce DM

Ve středu 26. října 2018 jsme uskutečnili na Domově mládeže zábavné odpoledne k zahájení nového školního roku.

Seiten

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS