Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz , tel. 554 613 075, mobil 608 713 223
Změna bankovního účtu - 144509092 / 5500

The Student Times

Studenti 2.C - angličtináři pod Andrei Frasier - vytvořili první číslo časopisu, který nazvali The Student Times. Začtěte se do zajímavých článků o hudbě, sportu, Malém princi či rozhovoru s novým členem pedagogického sboru, nebo si vyluštěte křížovku, odhadněte, komu patří jaké zvíře, zkuste nový recept.

Team FIRST STEP na Innovation Campu v Praze

Innovation Camp je unikátní soutěž, která vychází z evropského konceptu neziskové vzdělávací organizace JA Europe. Studenti z 10 vybraných středních škol z celé republiky mají příležitost si ve spolupráci s profesionály z penzijní a pojišťovací společnosti NN vyzkoušet práci v týmu a podílet se na řešení aktuálních problémů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání apod.

Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Už se stalo tradicí, že každý školní rok na jaře probíhá soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Pořádá ji SOŠ dopravy a cestovního ruchu ve spolupráci s MÚ v Krnově. Studenti středních škol obhajují vlastní podnikatelské záměry před odbornou porotou. Tato konfrontace nápadů a jejich reálného zpracování je velmi užitečná pro uplatnění na trhu práce.

Olympiáda z jazyka španělského

Španělštináři z různých ročníků měli možnost předvést své komunikační schopnosti na Olympiádě ze španělského jazyka. Letošní školní kolo proběhlo 10. ledna a se svou prezentací na téma „España: cultura, arte, monumentos, ciudades, turismo, tradiciones y costumbres“ se předvedli 3 studenti: Daniela Galařová z 1.A, David Mušálek z 2.B a Adam Kachyňa z 3.A.

Studentská vědecká konference

Každoročně pořádá katedra romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity Studentskou vědeckou konferenci, která probíhá ve španělštině a v rámci níž se koná Soutěž o nejlepší prezentaci. Svůj příspěvek mají možnost prezentovat jak studenti OU, tak studenti středních škol. Letošní konference se konala 5. dubna a byla speciálně věnována 70. výročí narození prof. dr hab. Piotra Sawického, který na katedře dříve působil a jež také konferenci zahájil svým projevem.

Nejen za trpaslíky do Vratislavi

Co si představíte, když se řekne trpaslík? Pohádka o Sněhurce, vyhasínající hvězda?
Studentům, kteří 11. dubna zavítali do polského města Wroclaw, se určitě vybaví drobné kovové sošky trpaslíků, kterých je ve městě téměř sto. Mimochodem, v polštině existuje pro pojem trpaslík roztomilé  slovo krasnoludek.

Prezentiáda 2017

Studentky třídy 3.C - Aneta Babijová, Veronika Marečková a Petra Zaoralová, jako jediné z celé školy, přijaly výzvu pořadatelů česko-slovenské soutěže Prezentiáda 2017 a přihlásily se se svou prezentací na zadané téma Láska, sex a něžnosti. Svou prezentaci pojaly jako tajné čtení deníčku náctileté Lenky a se svým grafickým zpracováním v Prezi postoupily do krajského kola.

Maraton v psaní na klávesnici

Předvelikonoční čas jsme si s třeťáky zpestřili nočním maratonem v psaní na klávesnici. V úterý 11. dubna se téměř třicítka studentů sešla, aby celou noc psali na klávesnici desetiminutové opisy, a to v pětičlenných družstvech. Večer po sedmé hodině jsme začali a ráno před sedmou skončili. Kromě prohánění klávesnice jsme hráli společenské hry, soupeřili ve vědomostních kvízech a vrcholem noci byl už tradiční zápas ve vybíjené proti družstvu pedagogické školy.

Ekonomická olympiáda

V letošním školním roce jsme dostali nabídku zúčastnit se celostátní Ekonomické olympiády pro středoškoláky pořádané Institutem ekonomického vzdělávání. Ve čtvrtek 30. března 2017  vybraní zástupci 2. ročníků zodpověděli zaslané soutěžní otázky, které byly testem jejich ekonomických znalostí a všeobecného přehledu v této oblasti.

Beseda se senátorem L. Michálkem

Dne 17. března 2017 jsme měli tu čest přivítat na naší škole pana senátora Libora Michálka a poslechnout si jeho zajímavý životní příběh. Pan Michálek se stal veřejně známým díky svému odvážnému a vytrvalému boji proti korupci a nekalým praktikám. Jeho život vybízí k zamyšlení nad tím, zda má v dnešní době smysl usilovat o spravedlnost, i když je Vám jasné, že za to budete muset zaplatit vysokou cenu. Jeho boj proti korupci mu uštědřil mnoho ran, nakonec si však díky němu získal důvěru lidí a byl zvolen senátorem.

Seiten

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS