Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz
tel. 554 613 075, mobil 608 713 223
Bankovní účet - 144509092 / 5500

Maraton v psaní na klávesnici 2018

Letošní rozloučení třeťáků s předmětem Písemná komunikace připadlo opět na předvelikonoční období. Téměř třicítka se jich sešla 27. března večer, aby celou noc psali na klávesnici desetiminutové opisy, a to v pětičlenných družstvech. Večer po sedmé hodině jsme začali a ráno před sedmou skončili.

Pražský studentský summit 2018

Druhým rokem se studenti naší školy zúčastnili prestižního projektu Pražský studentský summit (http://www.amo.cz/prazsky-studentsky-summit/). Na této akci studenti v různých orgánech OSN nebo NATO simulují jednání těchto institucí. V rámci pěti přípravných setkání na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, různých doprovodných akcí a čtyř dnů jednání v Kongresovém centru, měli možnost získat obrovské zkušenosti v oblastech mezinárodních vztahů, politiky, životního prostředí a také rétoriky, argumentace, prezentování.

Matematický klokan 2018

Také letos se studenti  naší školy přihlásili do známé matematické soutěže Matematický klokan. Sedm studentů bylo z  1. ročníku, takže soutěžili v kategorii Junior. V kategorii Student (pro 3. a 4. ročníky)  si letos započítalo 5 studentů. V pátek 16. března ráno se naši odvážní matematici sešli ve třídě 1.A a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem této soutěže byla SPgŠ a SZŠ Krnov a uskutečnila se v pondělí 7. 3. 2018. V letošním roce se opět, jako v posledních letech, soutěže zúčastnila čtyři velmi silná a vzácně vyrovnaná družstva. Byla to, kromě našich, také děvčata Gymnázia Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov a Všeobecného a sportovního gymnázia Bruntál. Hrálo se systémem každý s každým, na dva vítězné sety, každý set se hrál pouze do 15 bodů.

Innovation Camp Praha

I tento rok se náš tým zúčastnil unikátní soutěže Innovation Camp, která se konala 26. února 2018 v Praze. Zúčastnily se staré i nové tváře, z naší školy to byli studenti Markéta Šupáková, Dagmar Mrázková, Martin Glubiš, Matěj Šlosárek a Matěj Sekanina. Díky naší účasti na projektu SIR společnosti JA Czech (www.jacr.cz), jsme byli pozváni na tuto jedinečnou akci znovu.

Lyžařské výcvikové zájezdy 2018

I v letošním školním roce naše škola pořádala 2 lyžařské výcvikové kurzy.
Prvního kurzu se zúčastnili studenti vyšších ročníků naší školy a proběhl jako každoročně v lyžařském areálu Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem. Kromě družstev snowboardistů a lyžařů byly součástí výcviku také instruktorské kurzy.
Výcvik druhého kurzu proběhl rovněž v lyžařském středisku Paprsek. Účastnili se jej studenti našich prvních ročníků.

Workshop SoftSkills Brno 2018

V rámci projektu JA firma jsme se ve středu 7. února zúčastnili workshopu SoftSkills v Brně, který pořádala společnost Junior Achievement v sídle společnosti AT&T v Campus Square. Za naši školní firmu jsme jeli na tento workshop celkem čtyři - Matěj Sekanina, Diana Billichová, Martin Glubiš a Matěj Šlosárek.

1st Transnational project meeting v Bilboru

V Rumunsku, ve městě Bilbor, se ve dnech 13. a 14. ledna 2018 konalo první setkání koordinátorů nového projektu „Intercultural school“, kterého je naše škola strategickým partnerem.
Setkání všech partnerů začalo teambuildingovými aktivitami a poté již následovala práce na nejdůležitějších bodech projektu. Ujasnili jsme si cíle, konkrétní činnosti a také celkový rozpočet.

Akce Domova mládeže

Ve středu 17. ledna 2018 proběhla soutěž pod názvem „ Hádej, kdo jsem?“, které se zúčastnilo šest děvčat a tři hoši z prvního ročníku. Jejich úkolem bylo, dle indicií a iniciál jména, uhodnout osobnost města Krnova, herce, zpěváka, malíře, vynálezce, sportovce a historickou postavu.

Pečujeme o své zdraví

Nejen finanční gramotnost je nutnou součástí vzdělávání mladých lidí, aby obstáli ve svém budoucím profesním i osobním životě. Stále častěji se mluví také o zdravotní gramotnosti. Dnes není problém  najít potřebné informace, důležitý je postoj a zodpovědnost, kterou neseme za péči o své zdraví. Každý rok navštěvují naši školu členky neziskové organizace ONKO NIKÉ v Krnově, která sdružuje pacientky po prodělaném zhoubném onemocnění prsu.

Seiten

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS