Zájezdy

Adventní Wroclaw 2019

Kde jsem se zastavili? Ostrov Tumski, Stary rynek, Plac Solny, Ratusz, galerie Stare jatki, targowisko, domki Jaś i Małgosia, …

Budapešť

Každoročně jezdíme se studenty na několik zahraničních zájezdů. Letos jsme se rozhodli vyjet za hranice i se zaměstnanci. Volba padla na město na Dunaji – Budapešť. Využili jsme příznivého počasí o víkendu 26.  až 28. října a vydali se na jih.

Прибалтика и Санкт-Петербург

Dne 19. 9. 2019 jsme v odpoledních hodinách vyrazili společně s CK Mundo z Krnova tranzitem přes Polsko do naši první destinace, pobaltské republiky Litvy. První zastávka naší cesty vedla k bývalému sídlu litevských knížat - k vodnímu hradu Trakai, který je obklopen několika jezery, kamennými hradbami a valy s obrannými věžemi. Uvnitř hradu jsme našli řadu expozic – historie hradu a Litvy, lovecké trofeje, expozice skla a keramiky.

Nach Berlin

Zájezd do Berlína a Postupimi připravovala paní Maliszewská už od května. S takovým předstihem bylo nutné rezervovat ubytování a objednat prohlídky kulturních památek.
V pondělí 15. října se konečně vydal náš velký zelený autobus na cestu. První zastávka v hlavním městě Německa u East-Side-Gallery nám připomněla rozdělení Berlína na východní a západní část

Alpské toulky Schladming-Dachstein 2018

Dne 29. 05. 2018 jsme vyrazili na další zájezd, tentokrát pokořit horskou oblast Rakouských Alp. Do horského městečka Schladming jsme dorazili v odpoledních hodinách a dali jsme si rozchod, abychom nasáli čistý alpský vzduch a atmosféru největší rakouské lyžařské oblasti Ski Amadé.  K večeru jsme dojeli do místa ubytování vesničky Pruggern, kde nás přivítal zástupce CK JEKA.

Kam letos na vánoční trhy? Přece do Budapešti a Bratislavy!

Předvánoční adventní čas láká k návštěvě vánočních trhů s vůní pečených kaštanů a punče.
Budapešť nás nezklamala a její památky a zajímavosti nás překvapily svou kouzelnou atmosférou

Z Itálie "na skok" do Madridu

Cestovatelský elán projevila skupina studentů naší školy ve dnech 23. – 26. listopadu 2017 během zájezdu po Evropě. Ve čtyřech dnech jsme navštívili italská města Bergamo, Milán a španělský Madrid. Levné letenky z Ostravy do Bergama a z Bergama do Madridu byly výzvou, kterou jsme patřičně využili. Adventní čas a kouzlo přicházejících Vánoc přitom znásobily naše dojmy.

Cesta na sever aneb Norsko 2017

27. srpna 2017 jsme nastoupili do autobusu s jasným cílem – poznáme krásy Norska a na zpáteční cestě ještě navštívíme hlavní město Dánska – Kodaň. Naší první zastávkou po úmorné cestě bylo Oslo a známé muzeum Fram, které představuje expedice k severnímu i jižnímu pólu. Z Framu jsme vyrazili prohlédnout si staré vikingské lodě. Poté jsme nastoupili na loď a nechali se převézt k radnici, odkud jsme zamířili do Vigelandova parku za místním sochařským uměním. Jelikož jsme škola cestovního ruchu a dopravy, měli jsme na každém místě rozchod, který nám umožnil navštívit to, co jsme chtěli.

Nejen za trpaslíky do Vratislavi

Co si představíte, když se řekne trpaslík? Pohádka o Sněhurce, vyhasínající hvězda?
Studentům, kteří 11. dubna zavítali do polského města Wroclaw, se určitě vybaví drobné kovové sošky trpaslíků, kterých je ve městě téměř sto. Mimochodem, v polštině existuje pro pojem trpaslík roztomilé  slovo krasnoludek.

Vánoční Vídeň

Vánoční trhy ve Vídni jsme navštívili již vícekrát. V letošním programu nechyběly kulturní zážitky jako prohlídka galerie a zámku Belvedere, Uměleckohistorického muzea nebo Grandtour v zámku Schönbrunn. Poprvé jsme navštívili i nejstarší zoologickou zahradu na světě, kterou založil císař František I. Štěpán Lotrinský, manžel Marie Terezie.

Podzimní cestování do Bergama a Milána

Ne náhodou jsme střední škola dopravy a cestovního ruchu. Za pouhé čtyři dny (10. – 13. 11. 2016) skupina dvaceti studentů stihla procestovat a poznat Bergamo, Miláno, Sulzano i jezero Lago d´Iseo v Itálii. Zájezd si sami naplánovali, zařídili levné letenky, ubytování i program. Aby to všechno zvládli, šikovně využili šest druhů dopravních prostředků. Odletěli z Letiště Leoše Janáčka v Mošnově, vyzkoušeli italské meziměstské i lokální železniční spoje, do historického centra Alt City v Bergamu se nechali vyvézt autobusem a lanovkou, po jezeře Lago d´Iseo brázdili výletní lodí.

Studijní cesta do Provence

Když se řekne Provence, většině z nás se vybaví levandule, provensálské koření, Azurové pobřeží, dobré jídlo, vesničky „na bidýlku“, pozvolna plynoucí čas… Tohle všechno (kromě kvetoucí levandule) jsme měli možnost zakusit začátkem září při naší návštěvě tohoto kraje. V pátek 9. září jsme se pod patronací CK TOPTOUR vydali na dlouhou cestu autobusem – směr Cannes, kde jsme byli ubytovaní v apartmánovém komplexu. První den nás nejvíc lákalo moře, stačilo projít pod železniční dráhou (po níž jezdilo i TGV), přejít přes silnici, najít kousek místa na písečné pláži a už jste se mohli položit do vln.

Vánoční Opole

Letošní vánoční trhy jsme pojali trochu netradičně. Nedaleké polské město Opole málokdo zná a bylo velkým překvapením, jak mnoho může turistům nabídnout. Nejprve nás čekala prohlídka školy a beseda o podobnostech a rozdílech studentského života u nás a v Polsku. Poté jsme se vypravili do města. Díky polským studentům střední školy gastronomie, kteří byli našimi průvodci, jsme objevili opolské Benátky, starý rynek, Opolskou univerzitu i vánoční jarmark. 

Skotsko

Pro poslední studijní cestu v rámci Operační programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, vyhlášeného MŠMT, jsme zvolili Skotsko, které je jednou ze čtyř zemí konstituční monarchie Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.
Během celého týdne jsme se snažili poznat nejvýznamnější místa této země. Po vylodění v přístavu v Newcastlu jsme strávili 2 dny v Edinburgu. Toto město, nazývané také Athénami severu, je proslulým centrem kultury, umění, vědy a filozofie. 

Barcelóóóóónááááá!

Skupina studentů španělštiny si zpestřila výuku tohoto jazyka týdenním pobytem v Barceloně, hlavním městě Katalánska. Opouštěli jsme Českou republiku za mrazivého počasí, abychom se ráno probudili v příjemných pozdně letních teplotách, které nás provázely po celou dobu pobytu. Barcelona je koktejl historie, moderního umění, krásných staveb, rušného katalánského života a zároveň příjemných zákoutí k relaxaci. Je to město Antoni Gaudího, Pabla Picassa, Salvadora Dalího a Joana Miróa. A z toho všeho jsme malinko okusili.

Bavorsko 2015

Ve dnech 5. 10. – 9. 10. 2015 jsme se vydali na zájezd s názvem „Za krásami Bavorska“.
Po nočním přejezdu jsme dorazili k největšímu bavorskému jezeru Chiemsee, kterému se také přezdívá „Bavorské moře“. Lodí jsme dopluli na ostrov Herreninsel, na kterém jsme si prošli park a zámek Ludvíka II. Bavorského Herrenchiemsee, nazývaný „Bavorské Versailles“. Zámek se mimo jiné pyšní Velkým zrcadlovým sálem, rozlehlým dvojitým schodištěm a impozantní galerií s freskami.

Zájezd do Zlína a okolí

Fiktivní cestovní kancelář třídy 2. B zorganizovala další zájezd. Tentokráte jsme se zaměřili na oblast Zlínska. Za nejvýznamnější osobnost tohoto kraje je považován samozřejmě Tomáš Baťa, který se svými sourozenci založil obuvnickou firmu, ze které posléze vybudoval impérium nejen na výrobu obuvi.

Exkurze do Osvětimi

V březnu fiktivní CK pořádala exkurzi do největšího koncentračního tábora v polské Osvětimi. Cestou jsme studentům sdělili několik základních informací o koncentračních táborech v Evropě. Vzhledem k velkému počtu studentů jsme byli rozděleni na dvě skupiny a každá dostala svého průvodce a sluchátka, díky nimž jsme se mohli lépe soustředit na výklad. 

Adventní Vídeň

Jako každý rok před vánoci, i letos jsme se vydali 16. a 17. prosince za adventní náladou k našim sousedům, tentokrát do Rakouska. Vídeň je proslulá svou vánoční výzdobou a vyhlášenými vánočními trhy. Na mnoha místech zde nabízí  prodavači v roztomilých  stáncích voňavé vánoční punče ve stylových hrnečcích ve tvaru boty či srdíčka, které jsou oblíbeným turistickým suvenýrem. K tomu zní vánoční koledy a ze všech stran voní spousta dobrot jako štrůdl, horká jablka v čokoládě či výborné „wursty“.

Podzimní Praha

Fiktivní firma oboru Management cestovního ruchu připravila listopadový zájezd do Prahy. V rámci přípravy museli studenti zajistit dopravu, vhodné ubytování a samozřejmě zajímavý program. Třída 3.A se rozhodla pro Památník na Vítkově, Petřín, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí.

Stránky

Subscribe to Zájezdy

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice