Ročník 2018/2019

Projektový den ve znamení první pomoci

V pátek 12. dubna 2019 jsme vyměnili školní lavice za výuku v terénu, i když ne úplně doslova. Pro studenty prvních ročníků byl připraven kurz první pomoci.

Studentská vědecká konference

Již několikátým rokem pořádá Filozofická fakulta Ostravské univerzity Studentskou vědeckou konferenci, která je určená jak studentům této vysoké školy, tak i studentům různých středních škol, kde se vyučuje španělský jazyk.

Velikonoce v Harmonii Krnov

Každoročně v době předvelikonoční navštěvujeme klientky Harmonie Krnov. Tvořivým posezením nad voňavým perníkem, který si pro nás tento rok připravili, jsme se snažily pomoci při výrobě papírových velikonočních vajíček.

Lyžařské kurzy

I v letošním školním roce jsme měli štěstí na sníh a v lyžařském areálu Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem proběhly 2 lyžařské kurzy našich studentů.

Pracovní zkušenosti v Amsterdamu

Dne 30. 1. 2019 se v prostorách školy konala beseda se studenty 4. ročníků, kteří svým spolužákům a kamarádům předávali nabyté pracovní i osobní zkušenosti získané v létě na letišti Schiphol v Amsterdamu.

„Utajený svět“ Arnošta Vašíčka

V pátek 15. února zavítal mezi nás známý český spisovatel, cestovatel, scénárista a záhadolog PhDr. Arnošt Vašíček. V krnovském kině se uskutečnila netradiční forma vyučování.  Poutavá přednáška  zpestřila a rozšířila znalosti studentů z oblasti literatury, dějepisu, zeměpisu nebo dějin kultury.

„Živá knihovna“ studijních možností

Svět techniky v Dolní oblasti Vítkovic v Ostravě se stal centrem dění pro žáky základních a středních škol ve středu 30. ledna 2019. Krajský úřad v Ostravě ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy zde pořádal už opakovaně „Živou knihovnu“ studijních možností.

Cyril a Metoděj

Studenti prvních ročníků zavítali na SPgŠ v Krnově, kde navštívili zdejší divadelní minisál, ve kterém jim Divadlo loutek z Ostravy předvedlo rozverné představení přibližující život a práci Konstantina a Metoděje.

„Mé milé peníze! Mé chudinky penízky!“

Na naší škole je už zvykem přizdobit si předvánoční atmosféru návštěvou divadla. Rok se s rokem sešel a Divadlo Různých Jmen je zase tady. Studenti i učitelé byli tentokrát svědky slavné francouzské divadelní hry z dob klasicismu „Lakomec“.

XVII. školní a stužkovací ples

Je již tradicí naší školy, že na podzim každého kalendářního roku se koná školní ples, který je zároveň plesem stužkovacím. Letošní ples se konal v sobotu 24. listopadu 2018 ve Slezském domově v Krnově.

Subscribe to Ročník 2018/2019