Ročník 2017/2018

Studentské projekty v letecké dopravě

Letos na jaře se na naší škole uskutečnil projektový den oboru Management v dopravě. Projekt spočíval v tom, že si přihlášení studenti zvolili jedno z témat týkajících se současnosti letecké dopravy (např. konkurenční boj firem Boeing a Airbus, či vývoj letišť), udělali v této oblasti průzkum a následně si připravili přednášku doprovázenou prezentací.

Slavnostní rozloučení s maturanty 2018

V pondělí 4. června 2018 se naši úspěšní maturanti dočkali slavnostního předávání maturitního vysvědčení, a získali tak dekret „zkoušky z dospělosti“. V Koncertní síni sv. Ducha za doprovodu varhan a přítomnosti učitelů a nejbližší rodiny slavnostně zakončili své čtyřleté studium. Zazněla slova bilancování, poděkování i přání do budoucna.

Erasmus+ Project Crucial Conversations

Ve dnech 18. až 26. dubna jsme se společně s Karolinou Pavelkovou a Simonou Nárovcovou zúčastnily svého prvního Erasmus+ projektu v Rumunsku, v městečku Baile Tusnad. Tam jsme se seznámily se skvělými lidmi z Estonska, Litvy, Portugalska, Slovenska a Polska. Celý projekt byl založen na komunikaci v anglickém jazyce, schopnosti zapojit se do kolektivních her a možnosti poznávat nové přátele.

Po stopách Leopolda Bauera v Krnově

V úterý 15. května 2018 byla oficiálně zahájena turistická sezóna v Krnově. Letos si připomínáme osmdesát let od úmrtí významného krnovského architekta Leopolda Baeura, proto se téma komentované prohlídky neslo v duchu jeho odkazu. Pravidelnou akci připravuje každý rok SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově ve spolupráci s TIC v Krnově.

Projektové dny

Na dny, kdy na naší škole probíhají přijímací zkoušky, jsme se letos rozhodli připravit pro naše studenty netradiční projekty – literární den, ekoden a interaktivní Krnov.

Simulace zasedání krajského zastupitelstva

Letošní školní rok je nabitý politickými událostmi, a to nejen v celorepublikovém měřítku. Naši studenti letos v poměrně velké skupině absolvovali maraton setkání a simulací jednání NATO a OSN v rámci prestižního Pražského studentského summitu, zrealizovali Studentské prezidentské volby pod záštitnou organizace Jeden svět na školách, důstojně zorganizovali studentskou stávku „Vyjdi ven“. Do těchto aktivit spojených se zájmem o politiku a občanské aktivity zapadá i soutěž, kterou zorganizovali pro středoškoláky Mladí demokraté – simulace jednání Krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje.

Podnikatelský den

Třída 3. C projevila podnikatelského ducha a zorganizovala na naší škole „Podnikatelský den“. V rámci tohoto dne se studenti 3. ročníků dozvěděli o kryptoměnách, jak fungují a jak se s nimi obchoduje. Zkusili si simulaci obchodování na trhu se zadaným výrobkem, ale také vyslechli přednášku o Ryanairu, včetně informací, jak získat práci letušky.

Jižní Amerikou z Bogoty do Ria de Janeira

Virtuální cestování po Jižní Americe nám dopřál v úterý 17. dubna 2018 pan Ing. Ladislav Kalous z Pardubic. Opakovaně navštěvuje naši školu se svými cestovatelskými zážitky a zkušenostmi z různých koutů světa. V červenci a srpnu 2017 se mu podařilo navštívit šest zemí tohoto kontinentu.

Pražský studentský summit

Druhým rokem se studenti naší školy zúčastnili prestižního projektu Pražský studentský summit (http://www.amo.cz/prazsky-studentsky-summit/). Na této akci studenti v různých orgánech OSN nebo NATO simulují jednání těchto institucí. V rámci pěti přípravných setkání na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, různých doprovodných akcí a čtyř dnů jednání v Kongresovém centru, měli možnost získat obrovské zkušenosti v oblastech mezinárodních vztahů, politiky, životního prostředí a také rétoriky, argumentace, prezentování.

Innovation Camp Praha

I tento rok se náš tým zúčastnil unikátní soutěže Innovation Camp, která se konala 26. února 2018 v Praze. Zúčastnily se staré i nové tváře, z naší školy to byli studenti Markéta Šupáková, Dagmar Mrázková, Martin Glubiš, Matěj Šlosárek a Matěj Sekanina. Díky naší účasti na projektu SIR společnosti JA Czech (www.jacr.cz), jsme byli pozváni na tuto jedinečnou akci znovu.

Subscribe to Ročník 2017/2018