Ročník 2017/2018

Beseda o vysokoškolském studiu v Anglii

Vždy je příjemné, když nás ve škole navštíví naši absolventi v roli „přednášejících“ a podělí se s našimi současnými studenty o své zkušenosti ze studia, praxe či cest po světě.
V úterý 30. ledna si Drahuška „Dee“ Máchová připravila pro třeťáky a čtvrťáky, kteří uvažují o vysokoškolském studiu v Anglii, prezentaci s názvem „Jak si udržet stres a vyhnout se úspěchu“.

Školní bruslení 2018

Naše škola připravila pro všechny žáky sportovní projektový den - Bruslení 2018.
Všichni, kdo měli zájem a nebáli se obout brusle, si mohli vyzkoušet dovednostní soutěže nebo tanec na ledě.

Jak se vyznat na trhu práce

V úterý 23. ledna 2018 navštívila naší školu zástupkyně ÚP Bruntál, paní Hana Kociánová, která pracuje na oddělení poradenství a dalšího vzdělávání. Měla připravenou prezentaci o aktuálním dění na trhu práce pro studenty čtvrtých ročníků.

Den finanční gramotnosti

Projekt Den finanční gramotnosti spustila největší finančněporadenská společnost Partners v září 2011 jako reakci na nízkou finanční vzdělanost obyvatel České republiky.
Ve středu 10. ledna 2018 proběhl projektový den i na naší škole. Vedl ho pan Rostilav Laciok s kolegyní. Připravili pro studenty třídy 3.B celkem 5hodinový blok plný informací a zajímavostí z oblasti finančnictví.

Přednáška o studiu románských jazyků

Ve čtvrtek 7. 12. 2017 k nám do školy zavítala studentka Univerzity Palackého v Olomouci, slečna Veronika Kotková, která studentům španělštiny 3. a 4. ročníků představila 2. nejstarší univerzitu v ČR, včetně zajímavostí o všech katedrách této VŠ.

XVI. školní a stužkovací ples školy

Je již tradicí naší školy, že na podzim každého kalendářního roku se koná školní ples, který je zároveň plesem stužkovacím. Letošní ples se konal v sobotu 25. listopadu.
Studenti tříd 4.A, 4.B a 4.C byli uvedeni do stavu maturantského svými třídními učiteli, Mgr. G. Víchovou, Mgr. N. Lukášovou a Mgr. R. Vojtkem.

Štěkabaret 2017

Podpořit svou spolužačku M. Šmídovou v její divadelní činnosti se rozhodla třída 3.A. V Loutkovém divadle v Opavě připravily svůj tradiční předvánoční kabaret 4 divadelní soubory: Štěk, Štěkáček, Štěkadlo a Šťěkátko.

Petr a Lucie

Když zas přijde sníh a mráz, když je předvánoční čas, přijíždí každý rok do Krnova pražské Divadlo Různých Jmen s novým představením pro studenty středních škol.

Studentské prezidentské volby – 1. kolo

V úterý 12. prosince na naší škole proběhlo 1. kolo Studentských prezidentských voleb 2017. Jedná se o projekt Člověka v tísni, který organizuje Jeden svět na školách.

Akce na Domově mládeže

Soutěž Riskuj a návštěva Mikuláše na Domově mládeže.

Subscribe to Ročník 2017/2018