Ročník 2017/2018

Tak trochu jiné vyučování

K Mezinárodnímu dni studentstva dostali prvňáci neobvyklý dárek – ve čtvrtek 16. 11. byla jejich výuka organizována netradičně. Při příchodu do školy si vylosovali kartičku s písmenem a číslem a podle losu se rozdělili do tří skupin. Větší skupina absolvovala přednášku o první pomoci s panem Janem Vojčíkem.

The Student Times 3

Je tady nové číslo našeho studentského časopisu v anglickém jazyce. Tak hurá do toho...

Čteme?

Profesor Jiří Trávníček pracuje v Ústavu pro českou literaturu Akademie věd České republiky  a zároveň je ředitelem jeho brněnské pobočky. Již mnoho let se intenzivně věnuje výzkumu čtenářství a výsledky tohoto bádání vyšly knižně. První kniha nesla název Čteme?, druhá Čtenáři a internauti a nejnovější, která se objevila  letos v září, se jmenuje Česká čtenářská republika.

Beseda o Španělsku

Ve čtvrtek 19.10.2017 k nám do školy zavítal na návštěvu rodilý mluvčí ze španělské Barcelony, pan Ibán Navarrete Pérez.

Přednáška o Estonsku

Po roce se studenti třetího ročníku oboru Cestovní ruch opět setkali s cestovatelkou Eliškou Bravencovou, která si připravila ve spolupráci s Europe Direct Bruntál přednášku o Estonsku. Volba této země souvisí s nynějším předsednictvím Estonska v Radě EU.

Burzy škol

Každým rokem se naše škole zúčastňuje burz škol pro žáky ZŠ. Také v letošním roce nás můžete potkat a popovídat si s našimi učiteli o studiu na naší škole.

Srdíčkové dny

V týdnu od 18. do 22. září se naši studenti stali ambasadory nadace Život dětem (www.zivotdetem.cz), která organizovala sbírku na pomoc nemocným dětem – Srdíčkové dny. Daniela Galařová, Karolína Pavelková, Klára Valášková, Tereza Durnová, Monika Zuzaňáková, Jan Jasan, Anděla Drápalová a Klára Konopková ve svém volném čase prodávali v Krnově sbírkové předměty – žetony, magnety a kávu.

Adaptační kurzy 2017

První adapťáky proběhly v roce 2008. Za těch deset roků ho absolvovalo 32 tříd, tedy téměř 900 prvňáků. Někteří třídní ho letos absolvovali potřetí. S výjimkou jednoho roku nám azyl poskytl Horský hotel Brans v Malé Morávce.

Subscribe to Ročník 2017/2018