Úspěšná propagace Krnova v Libereckém kraji

Na pozvání Libereckého kraje jsme se letos poprvé zúčastnili mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2017, který se konal 17. března 2017 v Jablonci nad Nisou. Hlavním důvodem účasti byla soutěž „Proč by měl turistický návštěvník přijet právě k nám“, určená studentům středních škol s oborem cestovního ruchu. Zadání soutěže nás oslovilo a jako správní patrioti jsme svou prezentaci zaměřili na propagaci města Krnova. Úkolu se ujaly studentky třetího ročníku Kateřina Tomíčková a Kristýna Mezníková za podpory svých spolužáků ze třídy 3.B. V prezentaci se podařilo skloubit bohatou historickou a textilní slávu Krnova se soudobou tváří města. Ať už se jedná o oblíbený nápoj Kofola, vyráběný v Krnově, cyklostezky, hudební slavnosti, turistické rozhledny či významné osobnosti.
Studenti z několika středních škol České republiky propagovali vybrané turistické lokality před porotou, ve které zasedli zástupci odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje, turistických informačních center i podnikatelů v cestovním ruchu. První místo v soutěži bylo velkým úspěchem a oceněním naší práce. Prezentace s názvem „Pozvánka do Krnova“ vyvolala upřímný zájem a město Krnov se tak stalo hvězdou letošního veletrhu.

Ing. Ellen Páclová