Okresní kolo středních škol v odbíjené dívek

Pořadatelem byla SOŠ Bruntál a soutěž se uskutečnila ve středu 12.12. 2012. Protože se zúčastnilo sedm družstev, po rozlosování se o finále hrálo ve dvou tělocvičnách. Naše dívky nebyly nasazeny do skupin, protože se v loňském roce umístily na třetím místě, díky jediné prohře s vítězkami soutěže.
Los nás zařadil do skupiny čtyř družstev. V prvním zápase jsme nastoupily proti studentkám SPŠ Bruntál. Smolně jsme však ve třech setech prohrály.
Pro umístění ve skupině byl pro nás klíčový zápas s družstvem SPgŠ a SZŠ Krnov. Utkání jsme zahájily bez respektu, ale přesto jsme první set těsně prohrály. Druhý set jsme vyhrály s naprostou převahou a třetí a tím celý zápas jsme bohužel opět těsně prohrály.
Třetí zápas se soukromou školou Prima Rýmařov byl pro nás jasnou záležitostí. Jednoznačně jsme zvítězily v obou setech. Ve skupině jsme se tedy umístily až na třetím místě.
Nelze se vymlouvat na nevhodné podmínky, ale chlad a oslnění sluncem určitě k volejbalu nepatří. Podmínky byly pro všechna družstva naší skupiny stejné, proto doufáme, že v příštím roce budeme nalosovány do vhodnější tělocvičny.
V sestavě nám bude chybět pouze jedna studentka čtvrtého ročníku, takže věříme, že umístění bude lepší.
Naši školu vzorně reprezentovala:
Pavlína Baranová, Martina Stehlíková, Barbora Chybová, Klára Chudějová, Nikola Pospíšilová, Hana Jemelková, Natálie Michalková, Ivana Rautenkrancová, Tereza Satková a Barbora Solanská.

Mgr. Velčovská L.
uč TV