pIšQworky 2012

V pátek 16. 11. se v Bruntále uskutečnil již 5. ročník oblastního turnaje v pIšQworkách. Turnaje se zúčastnily týmy z Krnova, Rýmařova, Bruntálu, Vrbna pod Pradědem a Horního Benešova. Studenti se snažili co nejvíce zapojit své mozkové závity, aby soupeři ukázali, kdo je tady nejlepší.
Duely mezi jednotlivými hráči byly někdy velice napínavé. Jiné duely byly zase otázkou pěti až deseti minut. Byli tady účastníci různých věkových kategorií. Hráčům šlo nejen o to se pobavit, ale i o postup do krajského kola.
Z naší školy se účastnily 3 týmy. Tým 4A pod vedením Jakuba Jakuněnka, tým 3C s kapitánem Filipem Hrtanem a do třetice nás reprezentoval tým 2B+2C v čele s Janem Okřinou. Bohužel letos se nepodařilo ani jednomu týmu probojovat do druhého kola, i když plno duelů naši studenti vyhráli. Celkovým vítězem se nakonec stal tým Gymnázia Krnov.
Příští rok se do Bruntálu vypravíme znovu a pokusíme se náš výsledek vylepšit.

Mgr. Jiří Švéda