Matematický klokan 2016

29 studentů naší školy se letos zapojilo do oblíbené soutěže Matematický klokan. V kategorii Junior soutěžilo patnáct žáků z 1. a 2. ročníku, do kategorie Student pro 3. a 4. ročníky se přihlásilo 14 soutěžících.
V pátek 18. března se naši odvážní matematici pustili do boje o co největší počet bodů. Během 75 minut museli vyřešit 24 náročných úloh.
V mladší juniorské kategorii 1. místo obsadili se stejným počtem 61 bodů Karina Marešová a Viktor Dosedla, oba z 1.C. Na třetím  místě se s 55 body  umístila Patricie Schrammová z 2.B.
Mezi nejlepší v kategorii Student patřili Veronika Šreková a Tomáš Mohelník, oba z 3.C.

Všichni účastníci soutěže dostali osvědčení o účasti a vítězové odměnu z nadace školy.
Velkým úspěchem je, že jsme překonali 60 bodovou hranici a po letech opět zvýšili počet soutěžících.
Všem klokanům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

Za kabinet matematiky Mgr. Jiří Švéda.