Basketbal dívek

Dne 22.11.2012 se uskutečnilo okresní kolo středoškolských her v basketbale dívek. Pořadatelství se ujala naše škola. Soutěže se zúčastnila 3 družstva, zastoupená školami z Krnova. Družstvo  bruntálského gymnázia, ač přihlášené do soutěže, nakonec nedorazilo.   O vítězství a zároveň postup do krajského kola se utkala družstva SOŠ DCR Krnov, Gymnázia Krnov a SPgŠ A SZŠ Krnov.
Naše děvčata nastoupila do utkání znatelně oslabena o dvě děvčata, která měla být základem celého družstva a to se také nakonec projevilo. Se soupeřkami z pedagogické školy si dívky s přehledem poradily a zvítězily rozdílem třídy.
Citelné oslabení se ukázalo v boji o první místo s místním gymnáziem, které mělo ve svých řadách basketbalové opory. Gymnazistkám naše děvčata podlehla hlavně neproměňováním stoprocentních šancí pod košem a nedůslednou obranou. Celkově se dívky umístily na druhém místě.

Školu reprezentovaly:
Dudová Barbora, Jouzová Beata, Rusková Julie – 1.A
Lichá Kateřina – 1.B
Kijonková Hana – 1.C
Michalková Natálie – 2.B
Maláčová Michaela – 2.C

Poděkování patří také Dančiové Máji a Juříkové Ami za podporu na lavičce, kdy jim účast v turnaji zabránilo zranění a u stolku pomocných rozhodčích
Děkuji také Rumianovi Adamovi a Mokrášovi Markovi za pomoc u stolku pomocných rozhodčích.

Mgr. Lukášová Naďa