Basketbal hochů středních škol

V úterý 19. března 2013 se uskutečnilo okresní kolo v basketbale hochů středních škol. Za účasti 5 krnovských škol, Gymnázia Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, SŠP Krnov, SŠAMP Krnov a SOŠ DCR Krnov, proběhl turnaj v hale místního basketbalového klubu. Systémem každý a každým se naše družstvo postupně utkalo s ostatními školami. Nejsnadnějšího vítězství dosáhli hoši proti družstvu pedagogické školy, které bylo tvořeno ryze „basketbalovými amatéry“. Další zápasy byly vyrovnané, neboť všichni měli ve svých řadách hráče krnovského basketbalového oddílu. Ve druhém zápase proti průmyslovce se hráči trápil, podcenili soupeře a museli dotahovat nepříjemnou bodovou ztrátu.  Náskok soupeře se jim podařilo dotáhnout zlepšenou obranou a zápas otočili ve svůj prospěch. V dalším zápase čekal kluky soupeř gymnázia, dosud také bez porážky. Od začátku se zápas nevyvíjel pro nás příznivě a soupeř si vybudoval mírný náskok. Ve druhé půli zlepšili hoši útok i obranu a v samotném závěru vyrovnali skóre a dovedli zápas do prodloužení. V něm se misky vah přehupovaly na obě strany. V bouřlivé atmosféře nakonec zvítězili o jediný bod naši kluci. V posledním zápase proti SŠAMP hoši od samého začátku tahali za vítězný konec, vybudovali si dostatečný náskok a do hry se mohli zapojit všichni hráči lavičky. Turnaj tak nakonec vyhráli a vybojovali si postup do krajského kola. Gratulujeme. Děkujeme také divákům z řad našich studentů za bouřlivou atmosféru a podporu v zápasech.

Stanovský Pavel, Mokráš Marek, Durec Jiří, Chalupa Marek – všichni 3.B
Rumian Adam, Kupka Petr – 2.B