Výsledky 36. ročníku Středoškolského atletického poháru 2017

Okresní soutěž v atletice proběhla 19. 9. 2017 na atletickém stadionu v Krnově. Jako každoročně soutěž organizovalo Gymnázium Krnov ve spolupráci s SpgŠ a SZŠ Krnov.
V soutěži chlapců bojovalo 5 družstev středních škol okresu Bruntál.
Nejlepšího výkonu z družstva chlapců naší školy dosáhl Franek Filip, student třetího ročníku, který v běhu na 1500 m za čas 4:51,82 získal 608 bodů. Také ve skoku vysokém podal vynikající výkon 167 cm a získal 520 bodů. Těmito výkony získal nejvíce bodů pro družstvo. Především je nutno ocenit jeho výkon ve skoku vysokém, který absolvoval těsně po doběhnutí vytrvalostního závodu. Vyzdvihnout musíme také Hořínka Vojtěcha, který získal 585 bodů za 175 cm ve skoku vysokém. Tímto výkonem se umístil na celkovém 3. místě v této disciplíně. Dále bychom chtěli upozornit na výkon Michala Kupčáka za zisk 438 bodů výkonem 9,20 m ve vrhu koulí. Další nejvyšší počet bodů (383) získal Pácl Tomáš za výkon 12,67 sekund v běhu na 100 metrů a Pětroš Ondřej (365) za skok daleký výkonem 491 cm. Dále reprezentovali naši školu tito hoši: Vybíral Aleš, Mayer Lukáš, Breuer Tomáš, Bukaj Lukáš, Uhrin Daniel a Kachyňa Adam.
Celkově se hoši umístili na pěkném 3. místě za SŠAMP Krnov a Gymnáziem Krnov.

Družstvo našich dívek se umístilo na 4. místě. Nejhodnotnějšího výkonu dosáhla Malá Kateřina ziskem 482 bodů v běhu na 60 metrů v čase 9,10 sekundy. Velkým překvapením byl výkon 9,13 m ve vrhu koulí Štiglincové Zuzany a zisk 473 bodů. Naši školu dále reprezentovala tato děvčata: Koláčková Lucie, Kubálková Pavla, Ovšáková Jana, Korchanová Ema Petra, Šišková Eliška, Zaoralová Petra a Heczková Marie.
Všem děvčatům patří velká pochvala, protože zastoupila všechny nenadále chybějící závodnice a celou soutěž zvládla v počtu pouze osmi závodnic.

S výkonem chlapců jsme velice spokojeni a věříme, že děvčata se v příštím roce určitě zlepší.

Našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Velčovská L.

učitelka TV