Výsledky 34. ročníku CORNY Středoškolského atletického poháru 2015

Okresní soutěž v atletice proběhla 17. 9. 2015 na atletickém stadionu v Krnově. Soutěž organizovala SpgŠ a SZŠ Krnov ve spolupráci s Gymnáziem Krnov.
Mezi děvčaty o umístění bojovala 4 družstva, přičemž naše dívky obsadily celkové 3. místo za G a SOŠ Rýmařov a Gymnáziem Krnov. Poprvé se nám podařilo porazit děvčata SPgŠ a SZŠ Krnov, která se umístila na čtvrtém místě.
Nejhodnotnějšího výkonu s počtem 531 bodů dosáhla Borská Jolana za výkon 8,9 sekundy v běhu na 60 m. Druhý nejhodnotnější výkon předvedla Týnová Veronika za výkon 2:51,57 sekundy v běhu na 800 m. Dokázala pro družstvo získat 447 bodů. Tímto výkonem zůstala pouhých 5 vteřin za rekordem naší školy, který má hodnotu 2:46,1. Dále naši školu reprezentovala tato děvčata: Obrusníková Eliška, Šišková Eliška, Václavíková Kristýna, Harazimová Aneta, Hrdličková Tereza, Hlinková Karin, Šlégrová Valerie, Černá Klára, Marešová Karina, Trzaskalíková Nicolla a Koláčková Lucie.
Mezi chlapci soutěžilo 5 družstev středních škol okresu Bruntál.
Nejlepšího výkonu z družstva naší školy dosáhl Franek Filip, student prvního ročníku, který v běhu na 1500 m za čas 4:59,32 získal 564 bodů, také ve skoku vysokém podal vynikající výkon 159 cm, za který získal 457 bodů. Těmito výkony získal nejvíce bodů pro družstvo. Vyzdvihnout musíme také výkon Kupčáka Michala, který získal 508 bodů za 10,38 m ve vrhu koulí. Dále reprezentovali naši školu tito hoši: Novák Filip, Kavan Petr, Res Daniel, Glejtek Martin, Pácl Tomáš, Vybíral Aleš a Kachyňa Adam.
Třídou s nejvyšším počtem reprezentantů naší školy byla třída 1.C. Pro nás jsou velkým příslibem výkony našich žáků prvních ročníků, kterým se snad podaří naše maturanty úspěšně nahradit.

Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Velčovská L.
Uč. TV