Ročník 2015/2016

Krajské finále dívek ve volejbalu

Dne 28. 4. 2016 se v Novém Jičíně konalo krajské kolo dívek ve volejbalu. Soupeřila mezi sebou družstva Ostravy, Opavy, Nového Jičína, Karviné, Třince a Krnova. Hrálo každé družstvo s každým, takže nás čekalo pět těžkých zápasů. Měly  jsme obavy, protože v této kategorii hrála děvčata většinou třetích a čtvrtých ročníků. Naše družstvo bylo složeno  pouze z děvčat ročníků prvních a druhých, a mnoho zkušeností z krajské soutěže  nemělo. Nakonec jsme ale sehrály poměrně vyrovnané zápasy. Dvě vítězství alespoň v jednom setu nám utekly pouze o dva body.

Kin-ball

Ve středu 23. 3. 2016 se uskutečnila na SŠ zemědělství a služeb ve Městě Albrechticích prezentace sportovní hry Kin-ball, což je hra s velikým nafukovacím míčem. Součástí této prezentace byl následně i malý turnaj zúčastněných základních a středních škol. Žáci se seznámili se základními pravidly a manipulací s míčem. Cílem hry je nepustit míč na zem a udržet jej nad zemí. Bojují proti sobě vždy tři tříčlenná družstva barevně odlišená. Vítězí družstvo, které za daný časový úsek získá nejvíce bodů.

Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Letos naše škola opět zorganizovala ve spolupráci s MÚ v Krnově soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Tato akce je určena studentům maturitních ročníků, kteří před porotou z řad odborníků z praxe prezentují a obhajují své podnikatelské nápady.
Ve čtvrtek 7. dubna 2016 se uskutečnil osmý ročník soutěže v konferenční místnosti krnovské hasičárny.

Noční maraton v psaní na klávesnici

Třeťáci si předvelikonoční čas už ani nedokáží představit bez nočního maratonu v psaní na klávesnici. Je to téměř deset let, co jsme poprvé v noci zasedli ke klávesnicím a až do rána jsme psali a psali a u toho hráli společenské hry. Poslední roky si psaní zpestřujeme sportovním kláním na Střední pedagogické škole.

Soutěž z letecké dopravy

V polovině března proběhl na naší škole 3. ročník soutěže všeobecných znalostí z oblasti letecké dopravy. Přihlásilo se na ni celkem 30 studentů všech ročníků oboru Management v dopravě.
Soutěž probíhala dvoukolově formou klasických testů. V prvním kole se soutěžilo ve třídách v jednotlivých ročnících. Obtížnost otázek byla rovněž odstupňována po ročnících.

Kulinářské speciality německých spolkových zemí

Tato soutěž v německém jazyce vyžadovala velmi náročnou přípravu. Přesto se jí nezalekly hned tři dvojice studentek naší školy. Nejprve bylo  třeba vyhledat a utřídit informace o některé ze specialit německé kuchyně, včetně zajímavostí o její historii a také oblasti, odkud toto jídlo pochází. Poté následovalo praktické vyzkoušení receptu. Některé studentky pekly a vařily doma, jiné přímo během vyučování – na internátě.

Matematický klokan 2016

29 studentů naší školy se letos zapojilo do oblíbené soutěže Matematický klokan. V kategorii Junior soutěžilo patnáct žáků z 1. a 2. ročníku, do kategorie Student pro 3. a 4. ročníky se přihlásilo 14 soutěžících.
V pátek 18. března se naši odvážní matematici pustili do boje o co největší počet bodů. Během 75 minut museli vyřešit 24 náročných úloh.

Lese – Superstar

Slezská univerzita v Opavě, katedra germanistiky, uspořádala pro zájemce o německý jazyk novou soutěž v přednesu autentických textů. První ročník se konal v pondělí 4. 4. ve třech kategoriích: základní školy, odborné školy a gymnázia. Počet soutěžících byl nečekaně vysoký, soutěžilo 60 interpretů prózy, poezie či dramatických miniscének.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem byla SPgŠ a SZŠ Krnov a soutěž se uskutečnila ve středu 30. 3.  2016. Protože se okresní soutěže účastnilo pět družstev, hrálo se o umístění systémem každý s každým. Vítězné družstvo muselo ve vzájemném zápase vyhrát dva vítězné sety, přičemž set byl ukončen při dosažení patnácti bodů. Nebyl nutný rozdíl bodů dvou, jak je ve volejbale obvyklé.

Olympiáda z jazyka ruského

Po vánočních prázdninách nastává období konverzačních soutěží. Ruský jazyk se stává stále oblíbenějším cizím jazykem a mnozí studenti uvažují i o maturitě z ruštiny. Své jazykové dovednosti si zájemci mohli i letos vyzkoušet ve školním kole a nejlepší z nich pak v krajském kole v Ostravě.  Předem si připravili téma „Jeden můj den“, předcházela práce s textem a následoval rozhovor s porotou. Ta mohla s radostí konstatovat, že se všichni zúčastnění připravovali svědomitě a s ruštinou by v budoucnu neměli mít problémy.

Subscribe to Ročník 2015/2016