Soutěže

Úspěchy studentů na veletrzích cestovního ruchu v Brně

Také letos se zapojili naši studenti do celostátních soutěží v rámci doprovodného programu veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour v Brně. V pátek 17. ledna obhajovali odborné znalosti, dovednosti a nápady před porotou složenou z profesionálů v cestovním ruchu.

Postoupili jsme do krajského kola Ekonomické olympiády

V prosinci minulého roku proběhla na naší škole Ekonomická olympiáda. Zapojili se do ní studenti druhého a třetího ročníku. Skvělého úspěchu dosáhla studentka 3. C Denisa Mrkvová. Ta postoupila do krajského kola této olympiády. Krajské kolo se uskutečnilo ve středu 29. ledna na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné.

Olympiády v cizích jazycích

Informace o výsledcích školních kol olympiád v jednotlivých předmětech.

Okresní přebor dívek a chlapců ve šplhu

Soutěž proběhla v úterý 12. 12. 2019 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov. Závodily základní i střední školy okresu Bruntál, každou z nich reprezentovalo čtyřčlenné družstvo. Tři nejlepší byli započítáni do výsledků v soutěži družstev. Každý závodník šplhá celkem třikrát a započítávají se dva nejlepší výkony.

Online soutěže v anglickém jazyce Best in English

V pátek 29. 11. 2019 se konal už 9. ročník online soutěže v anglickém jazyce Best in English. Této soutěže se účastní školy z celé Evropy a je stále více oblíbená.

Okresní kolo ve florbalu dívek

V úterý 3. prosince proběhlo okresní kolo ve florbale dívek. Soutěž se uskutečnila v tělocvičně krnovského gymnázia za účasti družstev gymnázia, pedagogické a zdravotnické školy a našich děvčat.

Okresní kolo odbíjené dívek

Pořadatelem letošní soutěže byla SPgŠ a SZŠ Krnov a uskutečnila se ve čtvrtek 28. 11. 2019. V letošním roce se soutěže zúčastnila čtyři velmi silná a vzácně vyrovnaná družstva.

Pišqworky 2019

V pátek 15. listopadu se na Gymnáziu v Krnově pořádal 12. ročník již tradičního oblastního turnaje v pIšQworkách. Soutěžící byli z krnovských středních škol a také se zúčastnila jedna základní škola z Města Albrechtic. Letos se přihlásilo pouze 7 týmů, takže byla vytvořena pouze jedna skupinaProto si každý tým zahrál se všemi soupeři. Nejlepší pIšQworkáři pak postoupili do krajského turnaje.

Basketbal dívek

Den po úspěšné reprezentaci v basketbale chlapců se uskutečnila také stejná soutěž v kategorii dívek. Bohužel zájem o tuto hru je poněkud nižší, tak i počet družstev, který se sešel, tomuto stavu odpovídal.

Basketbal chlapců

V úterý 12. listopadu proběhlo okresní kolo v basketbale chlapců. Za účasti pěti škol bruntálského okresu, SOŠ DCR Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, Gymnázia Krnov, Gymnázia Bruntál a SPŠ a OA Bruntál, svedli naši hoši napínavé souboje, zejména s krnovskými školami. V prvním zápase nastoupili proti favorizovanému družstvu krnovského gymnázia a boj to byl opravdu napínavý.

Subscribe to Soutěže