Soutěže

Pišqworky 2019

V pátek 15. listopadu se na Gymnáziu v Krnově pořádal 12. ročník již tradičního oblastního turnaje v pIšQworkách. Soutěžící byli z krnovských středních škol a také se zúčastnila jedna základní škola z Města Albrechtic. Letos se přihlásilo pouze 7 týmů, takže byla vytvořena pouze jedna skupinaProto si každý tým zahrál se všemi soupeři. Nejlepší pIšQworkáři pak postoupili do krajského turnaje.

Basketbal dívek

Den po úspěšné reprezentaci v basketbale chlapců se uskutečnila také stejná soutěž v kategorii dívek. Bohužel zájem o tuto hru je poněkud nižší, tak i počet družstev, který se sešel, tomuto stavu odpovídal.

Basketbal chlapců

V úterý 12. listopadu proběhlo okresní kolo v basketbale chlapců. Za účasti pěti škol bruntálského okresu, SOŠ DCR Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, Gymnázia Krnov, Gymnázia Bruntál a SPŠ a OA Bruntál, svedli naši hoši napínavé souboje, zejména s krnovskými školami. V prvním zápase nastoupili proti favorizovanému družstvu krnovského gymnázia a boj to byl opravdu napínavý.

Středoškolský pohár v atletice dorostu – zahájení příjemné tradice

24. září 2019 se letos uskutečnil další ročník okresního kola Středoškolského poháru v atletice dorostu děvčat a chlapců. S menšími peripetiemi, zejména z důvodů dalších školních akcí, naše Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu sestavila tým děvčat i chlapců.

Okresní soutěž ve stolním tenise

Okresní soutěž ve stolním tenise se konala ve středu 16. 11. 2019 v tělocvičně SPgŠ a SZŠ Krnov.
Soutěže chlapců se v letošním roce zúčastnilo pět družstev. Úroveň všech soutěžících byla vzácně vyrovnaná.

Okresní kolo v turnaji ve fotbale chlapců

V úterý 8. 10. se na fotbalovém hřišti v Chomýži konalo okresní kolo v turnaji ve fotbale chlapců, kterého se zúčastnila i naše škola, která hned po prvním zápase postoupila do okresního finále.

Noční maraton v psaní na klávesnici

Opět je tu další „nocovka“ v psaní na klávesnici – tradiční rozloučení třeťáků s předmětem Písemná komunikace. Využili jsme blížící se velikonoční volno a přidali jsme k němu pohodově strávenou noc při klávesnici s myšlenkou překonat sebe samé. Třicet třeťáků se sešlo večer 16. 4. ve škole, aby ve družstvech soutěžili v desetiminutových opisech.

Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Ve středu 17. dubna 2019 proběhl 11. ročník soutěže Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Akci pořádala tradičně naše škola ve spolupráci s Městským úřadem Krnov. Cílem soutěže je dát prostor mladým lidem a jejich podnikatelským nápadům, které mohou obohatit nabídku na trhu.

Okresní přebor Poháru Josefa Masopusta v kopané

Dne 16. 4. 2019 se konal okresní přebor Poháru Josefa Masopusta v kopané chlapců. Soutěž proběhla na umělé travnaté ploše v Bruntále a organizátorem byla SPŠ a OA Bruntál. Tohoto finále se zúčastnila čtyři družstva škol našeho okresu a hrálo se systémem každý s každým.

Krajské kolo Olympiády v jazyce španělském

Ve čtvrtek 28. března proběhlo v Ostravě krajské kolo Olympiády v jazyce španělském.

Subscribe to Soutěže