Soutěže

Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Už se stalo tradicí, že každý školní rok na jaře probíhá soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Pořádá ji SOŠ dopravy a cestovního ruchu ve spolupráci s MÚ v Krnově. Studenti středních škol obhajují vlastní podnikatelské záměry před odbornou porotou. Tato konfrontace nápadů a jejich reálného zpracování je velmi užitečná pro uplatnění na trhu práce.

Olympiáda z jazyka španělského

Španělštináři z různých ročníků měli možnost předvést své komunikační schopnosti na Olympiádě ze španělského jazyka. Letošní školní kolo proběhlo 10. ledna a se svou prezentací na téma „España: cultura, arte, monumentos, ciudades, turismo, tradiciones y costumbres“ se předvedli 3 studenti: Daniela Galařová z 1.A, David Mušálek z 2.B a Adam Kachyňa z 3.A.

Prezentiáda 2017

Studentky třídy 3.C - Aneta Babijová, Veronika Marečková a Petra Zaoralová, jako jediné z celé školy, přijaly výzvu pořadatelů česko-slovenské soutěže Prezentiáda 2017 a přihlásily se se svou prezentací na zadané téma Láska, sex a něžnosti. Svou prezentaci pojaly jako tajné čtení deníčku náctileté Lenky a se svým grafickým zpracováním v Prezi postoupily do krajského kola.

Maraton v psaní na klávesnici

Předvelikonoční čas jsme si s třeťáky zpestřili nočním maratonem v psaní na klávesnici. V úterý 11. dubna se téměř třicítka studentů sešla, aby celou noc psali na klávesnici desetiminutové opisy, a to v pětičlenných družstvech. Večer po sedmé hodině jsme začali a ráno před sedmou skončili. Kromě prohánění klávesnice jsme hráli společenské hry, soupeřili ve vědomostních kvízech a vrcholem noci byl už tradiční zápas ve vybíjené proti družstvu pedagogické školy.

Ekonomická olympiáda

V letošním školním roce jsme dostali nabídku zúčastnit se celostátní Ekonomické olympiády pro středoškoláky pořádané Institutem ekonomického vzdělávání. Ve čtvrtek 30. března 2017  vybraní zástupci 2. ročníků zodpověděli zaslané soutěžní otázky, které byly testem jejich ekonomických znalostí a všeobecného přehledu v této oblasti.

Fotbal chlapců

V úterý 4. dubna 2017 proběhlo okresní kolo ve fotbale chlapců O pohár Josefa Masopusta. Letošního ročníku se zúčastnily 4 střední školy z Krnova, vedle naší školy to byla pedagogická škola, průmyslovka a automobilní škola. Hrací systém byl určen tak, že se soupeři utkali ve vzájemných zápasech a vítěz postoupil do okresního finále.

Wer wird Lesestar

Slezská univerzita v Opavě uspořádala již druhým rokem soutěž v německém jazyce pro studenty středních škol z celého Moravskoslezského kraje s názvem Wer wird Lesestar. Naši školu reprezentovali Filip Franek a Lukáš Mayer. Porota usilovala o největší objektivnost a transparentnost, proto jednotliví soutěžící četli stejný text před plnou posluchárnou.

Olympiáda v českém jazyce

Letošní školní kolo Olympiády v českém jazyce mělo rekordní účast. Celkem se přihlásilo a dostavilo 38 studentů. Museli jsme tedy do učebny přinést několik dalších lavic. Jednotlivé úkoly mluvnické části byly jako vždy dost náročné. Ovšem téma slohové práce – Nápis na zdi (volný slohový útvar) inspirovalo soutěžící k velmi pěkným, originálním a různorodým textům.

Úspěšná propagace Krnova v Libereckém kraji

Na pozvání Libereckého kraje jsme se letos poprvé zúčastnili mezinárodního veletrhu cestovního ruchu EUROREGION TOUR 2017, který se konal 17. března 2017 v Jablonci nad Nisou. Hlavním důvodem účasti byla soutěž „Proč by měl turistický návštěvník přijet právě k nám“, určená studentům středních škol s oborem cestovního ruchu. Zadání soutěže nás oslovilo a jako správní patrioti jsme svou prezentaci zaměřili na propagaci města Krnova

Matematický klokan 2017

Také letos se zapojili studenti  naší školy do známé matematické soutěže Matematický klokan. Dva studenti byli z  2. ročníku, takže soutěžili v kategorii Junior. Do kategorie Student (pro 3. a 4. ročníky) se letos přihlásila pouze 1 studentka. V pátek 17. března ráno se naši odvážní matematici sešli v jídelně a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů. Během 75 minut museli vyřešit 24 náročných úloh.

Subscribe to Soutěže