Padesát našich průvodců na hradech a zámcích

Rekordní počet studentů si letos vyzkoušelo během května a června v rámci povinné praxe  pozici průvodce na hradech a zámcích. Tato velmi zajímavá zkušenost předpokládá náročnou přípravu v podobě zvládnutí průvodcovských textů s mnoha jmény panovníků, historickými daty, událostmi i odbornou terminologií. Zdatnější průvodci  zvládli výklad i v cizím jazyce. Naučili se pracovat se skupinou, ověřili si své komunikační dovednosti, řešili občas i mimořádné situace a ne jednou byli za svůj výkon oceněni pochvalou a potleskem spokojených posluchačů. Dobré jméno našich studentů na praxích otevírá dveře ke spolupráci s dalšími památkovými objekty, takže po letité spolupráci s hradem Bouzovem, Pernštejnem, na zámku Konopiště, v Bruntále, Vranově, Bítově, Křivoklátě, Jánském Vrchu se letos poprvé naši průvodci uplatnili na zámku Červená Lhota, v Jindřichově Hradci, v Lednici, na hradech Buchlově a Veveří.

Ing.Ellen Maláčová