Ostatní akce školy

Michal Kříž a jeho povídání o životě po maturitě

Po delší době navštívil naši školu absolvent oboru Cestovní ruch Michal Kříž. Dvě hodiny strávené s ním a jeho povídáním o studiu na Baťově univerzitě ve Zlíně a o cestování po světě rozhodně nebyly ztraceným časem.

Exkurze v Santa-Trans

Dne 12. června navštívili studenti SOŠ dopravy a cestovního ruchu provoz jedné z největších dopravních firem v Moravskoslezském kraji, firmu Santa-Trans, s. r. o. Jedná se o dceřinou společnost firmy Kofola, která od roku 1997 zabezpečuje rozvoz nejen jejich produktů po celé Evropě.

Výstava Víc než Orloj

Ve středu 5. 6. 2019 jsme s některými studenty druhých ročníků navštívili historické město Olomouc. Našim hlavním cílem bylo Vlastivědné muzeum v Olomouci, kde je v současné době instalována výstava Víc než orloj, jež je věnována dílu Karla Svolinského, všestranného umělce spjatého s Olomoucí, kterého zná moravské a olomoucké publikum převážně jako tvůrce orloje na místní radnici.

Slavnostní rozloučení s maturanty

Školní rok má svá přesně daná pravidla a harmonogram. Výuka, adaptační a lyžařské kurzy, praxe, maturity. A najednou je konec!

Zahájení turistické sezóny v Krnově

Chladný a deštivý začátek května jistě udělal radost zemědělcům. Naopak turisté, natěšení na výlety   se sluníčkem, se museli spokojit s teplými bundami a pláštěnkami. V tomto duchu se letos uskutečnilo také oficiální zahájení turistické sezóny v Krnově ve středu 15. května 2019. Studentky naší školy ve spolupráci s Informačním centrem připravily pro návštěvníky poznávací okruh „Po stopách krnovských průmyslníků“.

Tour de hrady a zámky aneb jak se žije studentům na praxi

Začátkem května vyrazili naši druháci studující obor cestovní ruch na měsíční studijní praxe. Někteří jako „ostřílení mazáci“, ale většina poprvé. Směr – hrady, zámky a cestovní kanceláře v regionu Morava, ale i vzdálené Čechy.

Studentské volby do Evropského parlamentu

Opět jsme se zúčastnili projektu Studentské volby, tentokrát do Evropského parlamentu. Jednalo se o volby programu Jeden svět na školách pod záštitou nadace Člověk v tísni – www.jsns.cz. Naši žáci měli možnost si vyzkoušet, jak takové volby probíhají.

Pražský studentský summit

I tento rok se naši studenti rozhodli účastnit se celoroční vzdělávacího projektu Pražský studentský summit (https://www.studentsummit.cz), který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky. Na této akci studenti z celé České republiky mají možnost se přiučit novým věcem v oblasti mezinárodního dění, bezpečnosti, lidských práv, či životního prostředí a zlepšit své rétorické, prezentační a argumentační dovednosti.

Putování do Santiaga de Compostela

Opět po roce mezi nás zavítal Ing. Ladislav Kalous ze Střední školy cestovního ruchu v Pardubicích. V úterý 16. dubna 2019 se s námi podělil o své zážitky z poutní cesty do Santiaga de Compostela. Oblíbené poutní místo navštívil dvakrát. Prvních 800 km prošel pěšky francouzskou cestou, další rok se vydal do stejného cíle portugalskou stranou v délce 600 km.

Projektový den ve znamení první pomoci

V pátek 12. dubna 2019 jsme vyměnili školní lavice za výuku v terénu, i když ne úplně doslova. Pro studenty prvních ročníků byl připraven kurz první pomoci.

Subscribe to Ostatní akce školy