Ostatní akce školy

The Student Times

Studenti 2.C - angličtináři pod Andrei Frasier - vytvořili první číslo časopisu, který nazvali The Student Times. Začtěte se do zajímavých článků o hudbě, sportu, Malém princi či rozhovoru s novým členem pedagogického sboru, nebo si vyluštěte křížovku, odhadněte, komu patří jaké zvíře, zkuste nový recept.

Team FIRST STEP na Innovation Campu v Praze

Innovation Camp je unikátní soutěž, která vychází z evropského konceptu neziskové vzdělávací organizace JA Europe. Studenti z 10 vybraných středních škol z celé republiky mají příležitost si ve spolupráci s profesionály z penzijní a pojišťovací společnosti NN vyzkoušet práci v týmu a podílet se na řešení aktuálních problémů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání apod.

Studentská vědecká konference

Každoročně pořádá katedra romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity Studentskou vědeckou konferenci, která probíhá ve španělštině a v rámci níž se koná Soutěž o nejlepší prezentaci. Svůj příspěvek mají možnost prezentovat jak studenti OU, tak studenti středních škol. Letošní konference se konala 5. dubna a byla speciálně věnována 70. výročí narození prof. dr hab. Piotra Sawického, který na katedře dříve působil a jež také konferenci zahájil svým projevem.

Beseda se senátorem L. Michálkem

Dne 17. března 2017 jsme měli tu čest přivítat na naší škole pana senátora Libora Michálka a poslechnout si jeho zajímavý životní příběh. Pan Michálek se stal veřejně známým díky svému odvážnému a vytrvalému boji proti korupci a nekalým praktikám. Jeho život vybízí k zamyšlení nad tím, zda má v dnešní době smysl usilovat o spravedlnost, i když je Vám jasné, že za to budete muset zaplatit vysokou cenu. Jeho boj proti korupci mu uštědřil mnoho ran, nakonec si však díky němu získal důvěru lidí a byl zvolen senátorem.

Pouť do Santiaga de Compostela

Svatojakubská pouť (Camino de Santiago) je jednou z nejvýznamnějších křesťanských poutí, jejíž historie sahá hluboko do středověku. Vede ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Trasa je od roku 1993 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO a je velice oblíbená mezi cestovateli, jejichž motivace dnes zdaleka není jen náboženská.

Daruj krev se středoškoláky

Pět statečných se v pátek 31. ledna odhodlalo k prvnímu dárcovskému odběru krve. Terka Kupcová, Karin Hlinková, Tomáš Mohelník, Vojta Toráň a Daniel Res navštívili transfúzní stanici v Bruntále, aby se stali dárci krve.

Den mobility v Krnově

Předposlední březnový den se naši studenti zúčastnili akce s názvem Den mobility workshop, kterou organizovalo informační středisko Europe Direct Bruntál ve spolupráci s Europe Direct Olomouc, poradenským servisem Eures, Eurocentrem Olomouc, Slezskou Diakonií a společností Student Agency.

Praděd/Pradziad School Network

Ve dnech 2. a 3. března 2017 se ve Zlatých Horách uskutečnilo setkání českých a polských zástupců škol se zájmem o přeshraniční spolupráci. Akce je zahájením projektu Praděd/Pradziad School Network. Společným výzkumným zájmem UP v Olomouci a Opolské univerzity bylo zjistit, zdali je ve školách euroregionu prostor k dalšímu zintenzivnění spolupráce.

Michal na cestách

V pátek 17. února 2017 proběhla v hodinách Praxe druhých ročníků tematická beseda s naším absolventem panem Michalem Křížem. Michala na sociálních sítí našla a oslovila Natálie Durčáková a iniciovala tak zajímavé povídání na téma cestování. Michal se podělil o své postřehy z cest, z jejich plánování a také se pochlubil fotografiemi ze své poslední cesty do Vietnamu.

Přednáška o T. Baťovi

„Neříkej, že to nejde, raději řekni, že to zatím neumíš.“ Tomáš Baťa

Nadace Tomáše Bati byla založena v roce 1997 panem Tomášem Baťou ml. s cílem podporovat užitečné projekty mladých lidí a rozvíjet hodnoty společnosti. Mezi nejvýznamnější aktivity nadace v současné době patří udržování a rozvoj baťovských tradic, kultura a rozvoj společnosti, studentské programy, pronájem vily Tomáše Bati a podpora vědy. Využili jsme nabídky této Nadace a zorganizovali přednášku Tomáš Baťa – podnikatelský příklad.

Subscribe to Ostatní akce školy