Ostatní akce školy

Pražský studentský summit 2018

Druhým rokem se studenti naší školy zúčastnili prestižního projektu Pražský studentský summit (http://www.amo.cz/prazsky-studentsky-summit/). Na této akci studenti v různých orgánech OSN nebo NATO simulují jednání těchto institucí. V rámci pěti přípravných setkání na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze, různých doprovodných akcí a čtyř dnů jednání v Kongresovém centru, měli možnost získat obrovské zkušenosti v oblastech mezinárodních vztahů, politiky, životního prostředí a také rétoriky, argumentace, prezentování.

Innovation Camp Praha

I tento rok se náš tým zúčastnil unikátní soutěže Innovation Camp, která se konala 26. února 2018 v Praze. Zúčastnily se staré i nové tváře, z naší školy to byli studenti Markéta Šupáková, Dagmar Mrázková, Martin Glubiš, Matěj Šlosárek a Matěj Sekanina. Díky naší účasti na projektu SIR společnosti JA Czech (www.jacr.cz), jsme byli pozváni na tuto jedinečnou akci znovu.

Lyžařské výcvikové zájezdy 2018

I v letošním školním roce naše škola pořádala 2 lyžařské výcvikové kurzy.
Prvního kurzu se zúčastnili studenti vyšších ročníků naší školy a proběhl jako každoročně v lyžařském areálu Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem. Kromě družstev snowboardistů a lyžařů byly součástí výcviku také instruktorské kurzy.
Výcvik druhého kurzu proběhl rovněž v lyžařském středisku Paprsek. Účastnili se jej studenti našich prvních ročníků.

Workshop SoftSkills Brno 2018

V rámci projektu JA firma jsme se ve středu 7. února zúčastnili workshopu SoftSkills v Brně, který pořádala společnost Junior Achievement v sídle společnosti AT&T v Campus Square. Za naši školní firmu jsme jeli na tento workshop celkem čtyři - Matěj Sekanina, Diana Billichová, Martin Glubiš a Matěj Šlosárek.

Pečujeme o své zdraví

Nejen finanční gramotnost je nutnou součástí vzdělávání mladých lidí, aby obstáli ve svém budoucím profesním i osobním životě. Stále častěji se mluví také o zdravotní gramotnosti. Dnes není problém  najít potřebné informace, důležitý je postoj a zodpovědnost, kterou neseme za péči o své zdraví. Každý rok navštěvují naši školu členky neziskové organizace ONKO NIKÉ v Krnově, která sdružuje pacientky po prodělaném zhoubném onemocnění prsu.

English Conversation for Teachers

The first workshop “English Conversation for Teachers” took place on Wednesday, February 14, 2018.  It was led by Andrea Frasier and there were a total of ten teachers who participated in the first lesson.  They practiced introducing themselves and talking about their jobs, interests, what languages they can speak, and where they live.

Beseda o vysokoškolském studiu v Anglii

Vždy je příjemné, když nás ve škole navštíví naši absolventi v roli „přednášejících“ a podělí se s našimi současnými studenty o své zkušenosti ze studia, praxe či cest po světě.
V úterý 30. ledna si Drahuška „Dee“ Máchová připravila pro třeťáky a čtvrťáky, kteří uvažují o vysokoškolském studiu v Anglii, prezentaci s názvem „Jak si udržet stres a vyhnout se úspěchu“.

Školní bruslení 2018

Naše škola připravila pro všechny žáky sportovní projektový den - Bruslení 2018.
Všichni, kdo měli zájem a nebáli se obout brusle, si mohli vyzkoušet dovednostní soutěže nebo tanec na ledě.

Jak se vyznat na trhu práce

V úterý 23. ledna 2018 navštívila naší školu zástupkyně ÚP Bruntál, paní Hana Kociánová, která pracuje na oddělení poradenství a dalšího vzdělávání. Měla připravenou prezentaci o aktuálním dění na trhu práce pro studenty čtvrtých ročníků.

Den finanční gramotnosti

Projekt Den finanční gramotnosti spustila největší finančněporadenská společnost Partners v září 2011 jako reakci na nízkou finanční vzdělanost obyvatel České republiky.
Ve středu 10. ledna 2018 proběhl projektový den i na naší škole. Vedl ho pan Rostilav Laciok s kolegyní. Připravili pro studenty třídy 3.B celkem 5hodinový blok plný informací a zajímavostí z oblasti finančnictví.

Subscribe to Ostatní akce školy