Ostatní akce školy

AFS Intercultural Programs for Students

AFS, an organization which offers various intercultural programs for high school students, visited the first year students of our school on June 15, 2017.  Natalie Durčáková introduced two Czech AFS representatives who talked about the program in which students can participate in foreign exchanges, hosting foreign students in the Czech Republic, and volunteering in general with AFS.

The Student Times 2

Povzbuzeni úspěchem prvního čísla připravili angličtináři Andrejky Frasier z 2.C další číslo anglicky psaného časopisu The Student Times.
I ono je nabité zajímavostmi ze života našich studentů, ze světa hudby, sportu, cestování, nechybí kulinářský zázrak či hádej, jak vypadali tví učitelé jako děti...

Slavnostní rozloučení s maturanty

Předávání maturitního vysvědčení úspěšným maturantům pravidelně avizuje blížící se konec školního roku. Letos se svého vytouženého dekretu dočkali naši absolventi v pátek druhého června.  V Koncertní síni sv. Ducha za doprovodu varhan a přítomnosti učitelů, rodičů i zástupců města, slavnostně zakončili své čtyřleté studium.

Návštěva vysokoškoláků z Olomouce a Opole

Ve čtvrtek 18. 5. končilo návštěvou SOŠ DCR v Krnově terénní cvičení skupiny 20 studentů Univerzity Palackého a Opolské univerzity. Mladí lidé z obou škol se zapojili do šetření postojů středoškolských studentů směrem k přeshraniční spolupráci.

Zahájení turistické sezóny v Krnově

Naše škola ve spolupráci s turistickým informačním centrem připravila i letos zahájení turistické sezóny pro krnovskou veřejnost. Procházka centrem města nazvaná „Tóny Krnova“ se uskutečnila v úterý 16. května a byla laděná do jeho hudební historie i současnosti. Osm studentů prvního ročníku v roli průvodců umožnilo návštěvníkům dozvědět se zajímavosti například o tvorbě zpěvníků mnichy řádu minoritů ve středověku, o vzniku zdejší hudební školy v roce 1860, o svérázné židovské hudbě Klezmerů apod.

The Student Times 1

Studenti 2.C - angličtináři pod Andrei Frasier - vytvořili první číslo časopisu, který nazvali The Student Times. Začtěte se do zajímavých článků o hudbě, sportu, Malém princi či rozhovoru s novým členem pedagogického sboru, nebo si vyluštěte křížovku, odhadněte, komu patří jaké zvíře, zkuste nový recept.

Team FIRST STEP na Innovation Campu v Praze

Innovation Camp je unikátní soutěž, která vychází z evropského konceptu neziskové vzdělávací organizace JA Europe. Studenti z 10 vybraných středních škol z celé republiky mají příležitost si ve spolupráci s profesionály z penzijní a pojišťovací společnosti NN vyzkoušet práci v týmu a podílet se na řešení aktuálních problémů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání apod.

Studentská vědecká konference

Každoročně pořádá katedra romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity Studentskou vědeckou konferenci, která probíhá ve španělštině a v rámci níž se koná Soutěž o nejlepší prezentaci. Svůj příspěvek mají možnost prezentovat jak studenti OU, tak studenti středních škol. Letošní konference se konala 5. dubna a byla speciálně věnována 70. výročí narození prof. dr hab. Piotra Sawického, který na katedře dříve působil a jež také konferenci zahájil svým projevem.

Beseda se senátorem L. Michálkem

Dne 17. března 2017 jsme měli tu čest přivítat na naší škole pana senátora Libora Michálka a poslechnout si jeho zajímavý životní příběh. Pan Michálek se stal veřejně známým díky svému odvážnému a vytrvalému boji proti korupci a nekalým praktikám. Jeho život vybízí k zamyšlení nad tím, zda má v dnešní době smysl usilovat o spravedlnost, i když je Vám jasné, že za to budete muset zaplatit vysokou cenu. Jeho boj proti korupci mu uštědřil mnoho ran, nakonec si však díky němu získal důvěru lidí a byl zvolen senátorem.

Pouť do Santiaga de Compostela

Svatojakubská pouť (Camino de Santiago) je jednou z nejvýznamnějších křesťanských poutí, jejíž historie sahá hluboko do středověku. Vede ke hrobu svatého Jakuba Staršího v katedrále v Santiagu de Compostela ve španělské Galicii. Trasa je od roku 1993 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO a je velice oblíbená mezi cestovateli, jejichž motivace dnes zdaleka není jen náboženská.

Subscribe to Ostatní akce školy