Ostatní akce školy

Military vs Civilian Aircraft Presentation

On December 7, John Fellows, a retired Marine Corps pilot from California, gave a very interesting presentation about military and civilian aircraft to our Third Year Transport students.

Zkoušky z obchodní korespondence a psaní na klávesnici

V úterý 21. 11. se patnáct studentů třetího ročníku rozhodlo složit zkoušku z obchodní korespondence. Jejich úkolem bylo v průběhu 90 minut odpovědět na e-mail obchodního partnera, nebo oslovit obchodní partnera podle pokynů svého nadřízeného a k písemnosti přiložit tabulku, kterou vytvoří z informací z internetu nebo jim je zadá nadřízený.

Tak trochu jiné vyučování

K Mezinárodnímu dni studentstva dostali prvňáci neobvyklý dárek – ve čtvrtek 16. 11. byla jejich výuka organizována netradičně. Při příchodu do školy si vylosovali kartičku s písmenem a číslem a podle losu se rozdělili do tří skupin. Větší skupina absolvovala přednášku o první pomoci s panem Janem Vojčíkem.

The Student Times 3

Je tady nové číslo našeho studentského časopisu v anglickém jazyce. Tak hurá do toho...

Čteme?

Profesor Jiří Trávníček pracuje v Ústavu pro českou literaturu Akademie věd České republiky  a zároveň je ředitelem jeho brněnské pobočky. Již mnoho let se intenzivně věnuje výzkumu čtenářství a výsledky tohoto bádání vyšly knižně. První kniha nesla název Čteme?, druhá Čtenáři a internauti a nejnovější, která se objevila  letos v září, se jmenuje Česká čtenářská republika.

Beseda o Španělsku

Ve čtvrtek 19.10.2017 k nám do školy zavítal na návštěvu rodilý mluvčí ze španělské Barcelony, pan Ibán Navarrete Pérez.

Přednáška o Estonsku

Po roce se studenti třetího ročníku oboru Cestovní ruch opět setkali s cestovatelkou Eliškou Bravencovou, která si připravila ve spolupráci s Europe Direct Bruntál přednášku o Estonsku. Volba této země souvisí s nynějším předsednictvím Estonska v Radě EU.

Přípravný kurz z matematiky

Přípravný kurz z matematiky k přijímací zkoušce na školní rok 2018/19.

Kontakt. mierva@sos-dcr.cz

Burzy škol

Každým rokem se naše škole zúčastňuje burz škol pro žáky ZŠ. Také v letošním roce nás můžete potkat a popovídat si s našimi učiteli o studiu na naší škole.

Srdíčkové dny

V týdnu od 18. do 22. září se naši studenti stali ambasadory nadace Život dětem (www.zivotdetem.cz), která organizovala sbírku na pomoc nemocným dětem – Srdíčkové dny. Daniela Galařová, Karolína Pavelková, Klára Valášková, Tereza Durnová, Monika Zuzaňáková, Jan Jasan, Anděla Drápalová a Klára Konopková ve svém volném čase prodávali v Krnově sbírkové předměty – žetony, magnety a kávu.

Subscribe to Ostatní akce školy