Team FIRST STEP na Innovation Campu v Praze

Innovation Camp je unikátní soutěž, která vychází z evropského konceptu neziskové vzdělávací organizace JA Europe. Studenti z 10 vybraných středních škol z celé republiky mají příležitost si ve spolupráci s profesionály z penzijní a pojišťovací společnosti NN vyzkoušet práci v týmu a podílet se na řešení aktuálních problémů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání apod.
Studenti 2.A Diana Billichová, Nikol Kaňovská, Martin Glubiš a Matěj Šlosárek se nejprve zúčastnili projektu SIR společnosti JA Czech, ve kterém soutěžili se svým projektem FIRT STEP, což je podnikatelský nápad v oblasti sociálního podnikání. Jejich projekt byl vybrán mezi top 20 a díky tomuto úspěchu byl tým organizátory pozván na akci Innovation Camp, která se konala 26. dubna 2017 v prostorách VŠE Praha.
Hned po slavnostním zahájení akce byli studenti rozděleni do nových týmů, každý z týmů měl svého mentora z firmy NN, který je provedl soutěžním zadáním. Úkolem studentů bylo předložit řešení reálného problému. Téma zadání bylo až do oficiálního zahájení soutěže utajeno a letos znělo „Mladí mladým dávají šanci na lepší život“. Každý tým svůj koncept prezentoval před odbornou porotou složenou ze zaměstnanců firmy NN, zástupce serveru peníze.cz a zástupců katedry obchodního podnikání a komerčních komunikací VŠE Praha.
Studenti se svého úkolu zhostili velmi dobře, ve svých týmech si vyzkoušeli komunikaci s neznámými lidmi, práci pod stresem, většinou se museli ve svém týmu ujmout vůdcovské role a nakonec se všichni odhodlali prezentovat projekt před odbornou porotou. Nejúspěšnější na této soutěži byl tým č.1 se svým nápadem na řešení šikany na školách, jehož členem byl Matěj Šlosárek.

Věřím, že si tuto úžasnou akci užili a že svůj projekt FIRST STEP dotáhnou dokonce. Gratuluji k výborným výkonům, děkuji za práci navíc a za nadšení, se kterým k projektům přistupují.

Ing. E. Tichá