"Youth Exchange Camp - Education for Peace"

Ve dnech 25. 6. - 11. 7. 2016 se v rakouském Klafferu uskutečnil mezinárodní projekt Evropské unie v rámci programu Erasmus+  "Youth Exchange Camp - Education for Peace". Vedle České republiky se akce zúčastnili studenti z Rakouska, Portugalska, Řecka, Polska, Litvy a Estonska. Každá země byla zastoupena 6 účastníky a 2 vedoucími.
Hlavním tématem celého pobytu byl mír a všechny jeho podoby. Mladí lidé se bavili a diskutovali na téma uprchlíci, terorismus a lidská práva. Nejednalo se jen o diskuze, ale také o kreativní a hravou formu komunikace. Seznámení se s novými kulturami a  zvyklostmi jiných národů vedlo k navázání trvalých vztahů.
Závěr projektu probíhal ve městě Mauthausen, ve kterém studenti navštívili známý koncentrační tábor. Poslední tři dny se stanovalo v místním kempu. Hlavním  úkolem byla příprava programu pro děti k ukončení školního roku. Všichni se pak společně zapojili do slavnostního průvodu městem.
Celý pobyt jsme si náramně užili, získali jsme spoustu zajímavých zkušeností, zážitků a nových kontaktů.

Petra Zaoralová, Eva Glogarová (3.C)

Kategorie: