Jazyk

Komplexní program vzdělávání obcí

Projekt: Komplexní program vzdělávání zastupitelů a zaměstnanců obecních úřadů malých obcí
Č. projektu: CZ.04.1.03/3.3.14.3/0009
Realizátor projektu: SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o.
Období realizace: 1. ledna 2007 – 31. prosince 2007


Cíl projektu

V nejširší rovině směřoval projekt k rozvoji a podpoře práce zastupitelů a úředníků malých obcí regionu Bruntál, Opava. Cílem bylo vytvořit a v praxi ověřit vzdělávací program, který vychází z potřeb cílové skupiny a je úzce spjatý s praxí.


Výstupy projektu

Do projektu se zapojilo celkem 36 účastníků z 21 obce (starostové, úředníci a zastupitelé malých obcí) z regionů Krnovsko, Bruntálsko, Rýmařovsko, Opavsko. Vzdělávací program tvořilo několik relativně samostatných modulů: základy práva, ekonomika a účetnictví, práce s počítačem, úřední korespondence, manažerské a komunikační dovednosti, cizí jazyk, dotace a granty. Vzdělávání probíhalo po dobu osmi měsíců (duben až prosinec 2007); absolvovalo jej celkem 30 osob, a to ve dvou skupinách.

Všechny vzdělávací aktivity vedli naši pedagogové: Ing. Eva Bachová, Mgr. Zina Dvořáková, Ing. Brigita Kubiková, Mgr. Marcela Maliszewska, Mgr. Ladislav Mokráš, Ing. Erika Tichá, Mgr. Alena Veverková. Vedoucím projektu byl Ing. Petr Valer a supervizorem Mgr. Zdeněk Klein.

V současné době je celý vzdělávací program k dispozici, a to včetně výukových materiálů. Je možné realizovat celý program nebo jednotlivé moduly. Část kurzu byla použita při vzdělávání úředníků v Horním Benešově.


kontakt pro zájemce o kurzy:
Mgr. Zina Dvořáková
tel.: 554 613 075
e-mail: dvorakova@sos-dcr.cz

Česky

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice