Advent ve Wroclawi

Letos se nám podařilo v krátké době navštívit dvakrát Benátky. V listopadu to byly ty italské a ve středu 11. prosince jsme vyrazili do polské Wroclawi, která je nazývána jako Benátky severu. Pro nás doposud neznámé město  nás ohromilo po všech stránkách.  Úžasná architektura, historické centrum, katedrály,  univerzitní město, spousta vodních kanálů a mostů a pohádková vánoční výzdoba. Po příjezdu na místo nás přivítala Magda Dobošová, absolventka naší školy, která v rámci programu Sokrates studuje na Wroclawské univerzitě obor Polonistika. Pod jejím vedením jsme prošli zajímavá místa a dozvěděli se mnoho o historii i současnosti tohoto města včetně typického studentského života vysokoškoláků z celého světa. Adventní atmosféru jsme ocenili při setmění v záři vánočních světel, koled  a voňavých dobrot, které jsme ochutnali na vánočním jarmarku. Domů jsme se vraceli s příjemným pocitem nového poznání a vánočně naladěni.

Ing. Ellen Maláčová