Exkurze do Osvětimi

V březnu fiktivní CK pořádala exkurzi do největšího koncentračního tábora v polské Osvětimi. Cestou jsme studentům sdělili několik základních informací o koncentračních táborech v Evropě. Vzhledem k velkému počtu studentů jsme byli rozděleni na dvě skupiny a každá dostala svého průvodce a sluchátka, díky nimž jsme se mohli lépe soustředit na výklad. Nejprve jsme navštívili hlavní část tábora, kde nám na konci prohlídky pustili dokument, který natočila sovětská armáda při osvobozování tábora Osvětim. Ten nám pomohl lépe si představit všechny ty hrozné situace, které se zde odehrávaly. Poté jsme se autobusem přemístili do další části - Březinky, kde docházelo k hromadným popravám vězňů v plynových komorách. Prohlídka v nás zanechala spoustu nepříjemných pocitů a myšlenek na hrůzy, které si v dnešní době ani nedovedeme představit. Nikdo z nás si rozhodně nepřeje zažít podobné utrpení.