Podzimní cestování do Bergama a Milána

Ne náhodou jsme střední škola dopravy a cestovního ruchu. Za pouhé čtyři dny (10. – 13. 11. 2016) skupina dvaceti studentů stihla procestovat a poznat Bergamo, Miláno, Sulzano i jezero Lago d´Iseo v Itálii. Zájezd si sami naplánovali, zařídili levné letenky, ubytování i program. Aby to všechno zvládli, šikovně využili šest druhů dopravních prostředků. Odletěli z Letiště Leoše Janáčka v Mošnově, vyzkoušeli italské meziměstské i lokální železniční spoje, do historického centra Alt City v Bergamu se nechali vyvézt autobusem a lanovkou, po jezeře Lago d´Iseo brázdili výletní lodí.
Slavná katedrála Duomo v Miláně předčila všechna očekávání svou majestátností, v muzeu Leonarda da Vinciho  studenti žasli nad nápady slavného génia.
Historické Bergamo získalo  cestovatele kouzelnou atmosférou horských štítů kolem města. Výlet k jezeru Lago d´Iseo byl opravdovou třešničkou na dortu.  Slunečné počasí, palmy, hory, květiny a modrá vodní hladina se zdály jako v pohádce a rozhodně neodpovídaly českým představám o podzimu.
Všechny tyto zážitky a cenné zkušenosti se budou studentům hodit v dalším studiu i osobním životě. Radost z cestování a poznávání je už teď motivuje k námětům na  další školní zájezd.

Ing. Ellen Páclová