Podzim v Benátkách

Při plánování a organizování podzimního zájezdu padlo rozhodnutí na Benátky. Město, o kterém se říká, že by se sem každý zamilovaný pár měl alespoň jednou za rok vypravit, mělo být již před rokem cílem našich studentů. Ale v poslední chvíli nás zastavilo počasí, kdy během karnevalového veselí v Benátkách mrzlo natolik, že se i vodní kanály ve městě měnily v kluziště.
Vzhledem k dlouhé cestě jsme program zájezdu obohatili o návštěvu rakouského města Graz, kde jsme absolvovali exkurzi mezinárodního letiště v anglickém jazyce. Nemohli jsme si nechat ujít ani prohlídku historického centra města, které je zapsáno na seznamu památek UNESCO.
Městskou dopravou jsme pohodlně dojeli až do samotného centra Benátek.  Malebné uličky nás dovedly k náměstí svatého Marka, kolem nás se objevovaly významné památky, kouzelné mosty přes kanál Grande, ale také obchůdky s místními lahůdkami, kávou a suvenýry. O velké potěšení a zábavu se našim studentům postarali místní nenasytní a neodbytní holubi.
Po celodenní prohlídce jsme se rádi svezli vodním taxi vaporetto a vrátili se zpět domů se spoustou zážitků.
Ciao Venezia!