Workshop SoftSkills Brno 2018

V rámci projektu JA firma jsme se ve středu 7. února zúčastnili workshopu SoftSkills v Brně, který pořádala společnost Junior Achievement v sídle společnosti AT&T v Campus Square. Za naši školní firmu jsme jeli na tento workshop celkem čtyři - Matěj Sekanina, Diana Billichová, Martin Glubiš a Matěj Šlosárek.
Celý workshop byl zaměřen na zdokonalování našich „soft skills“- měkkých dovedností, a to jak správně napsat životopis, jak se připravit na výběrové řízení a jak se připravit na prezentování. Mezi účastníky tohoto workshopu byli studenti z celé ČR. Celý den nás školili personalisté společnosti AT&T, např. personální ředitel Jakub Kovalský, personalistka Kateřina Velká a další zaměstnanci společnosti.
Během workshopu „Jak si správně napsat životopis“ jsme se dozvěděli nejčastější chyby, které lidé dělají při tvorbě CV. Během této části školení jsme měli možnost vyzkoušet si kontrolu této písemnosti, kde jsme hledali jak gramatické, tak chyby ve formátování.
Další workshop byl „Jak se připravit na výběrové řízení“, kde nám personalistka AT&T prozradila nejčastější dotazy z výběrových řízení, jak se správně obléknout, jak se připravit a jaké chyby uchazeči o zaměstnání dělají nejčastěji. Přidala také mnoho cenných rad do našeho profesního i soukromého života.
Poslední workshop byl na téma „Prezentační dovednosti“, při kterém jsme se dozvěděli, jaké chyby se nejčastěji objevují při tvorbě prezentací, jejich přípravě a následném prezentování. Závěrečnou aktivitou pak byl Belbinův test týmových rolí, díky kterému jsme zjistili, jakou roli bychom zastávali při týmové práci.

Děkujeme celému týmu JA CZECH a AT&T za pozvání na tento workshop a těšíme se na další možnosti sebevzdělávání.

JA firma JOY - Diana, Matěj, Matěj, Martin

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice