Studentské volby 2016

Začátkem října nás čekají volby do krajských zastupitelstev a v našem regionu i senátní volby. Už se stalo zvykem, že před reálnými volbami organizuje Člověk v tísni v rámci projektu Jeden svět na školách tzv. Studentské volby. Ani letos jsme neodolali a do projektu jsme se přihlásili. Ve dvou dnech, 20. a 21. září, u nás na škole proběhly volby do Krajského zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Budoucí „prvovoliči“ si díky projektu mohli vyzkoušet volbu a zbavit se tak strachu z neznámého. Možná tak přispějeme ke zvýšení volební účasti mladých lidí.
Studenti obdrželi volební lístky s nabídkou politických stran, které i v reálu v našem kraji sestavily kandidátky. Volit mohli všichni studenti nad 15 let. Studentských voleb se zúčastnilo více než 250 škol a 32 tisíc studentů. Celorepublikové výsledky si můžete prohlédnout zde. Organizace se ujali žáci 3.A – Adam Kachyňa, Alžběta Šimečková a Kristýna Disorsi.

Děkuji

Mgr. Zina Dvořáková