Studentské volby 2012

V úterý 11. prosince 2012 se na naší škole konaly Studentské volby 2012. Projekt jsme organizovali pod záštitou portálu Jeden svět na školách, což je program společnosti Člověk v tísni. Naši studenti měli možnost si vyzkoušet poprvé přímou volbu prezidenta ČR.  Po celé úterní dopoledne se z naší jídelny stala volební místnost s komisí, urnou a plentou pro tajné hlasování. Celkem se voleb zúčastnilo 205 studentů. Nejčastěji volili Vladimíra Franze (78 hlasů), Jana Fischera (39 hlasů) a Zuzanu Roithovou (26 hlasů). Nad regulérností volby „bděla“ volební komise ve složení Ivan Bělohoubek, Lucie Pechníková a Silvie Václavíková (třída 3.D).
Podle oficiálních informací z www.jedensvetnaskolach.cz/ v rámci celé republiky odevzdalo platný hlas 61 499 středoškoláků. Studenti vybírali z osmi oficiálně potvrzených kandidátů. Největší počet hlasů získal jednoznačně Vladimír Franz, druhý v pořadí skončil Jan Fischer a třetí Karel Schwarzenberg.
Více informací o průběhu a výsledcích studentských voleb naleznete na www.jedensvetnaskolach.cz.

Mgr. Z. Dvořáková