Studentská vědecká konference

Každoročně pořádá katedra romanistiky Filozofické fakulty Ostravské univerzity Studentskou vědeckou konferenci, která probíhá ve španělštině a v rámci níž se koná Soutěž o nejlepší prezentaci. Svůj příspěvek mají možnost prezentovat jak studenti OU, tak studenti středních škol. Letošní konference se konala 5. dubna a byla speciálně věnována 70. výročí narození prof. dr hab. Piotra Sawického, který na katedře dříve působil a jež také konferenci zahájil svým projevem.
Letos poprvé měla na této konferenci zastoupení i naše škola. Se svou zajímavou prezentací na téma „Metro v Granadě“ zde vystoupil David Mušálek z 2.B. Ačkoliv soutěž nevyhrál, byla to určitě zajímavá životní zkušenost. Dalšího ročníku konference se rozhodně opět zúčastníme.

Bc. Adriana Kohutová, DiS.